Matko Perdijić i Arkadiusz Najemski ponownie w Zagłębiu. Kto jeszcze przymierzany jest do gry w barwach sosnowieckiej ekipy?

Matko Perdijić po rocznej nieobecności wrócił na Kresową. Golkiper w tym czasie był w Polonii Bytom, w barwach której rozegrał 21 spotkań.

PRZECZYTAJ: Sparing z Tychami na remis

Perdijić w sezonie 2015/2016 w koszulce Zagłębia wystąpił cztery razy i odszedł do Polonii Bytom. Tam spędził jeden sezon i ponownie będzie strzegł bramki sosnowieckiej drużyny. Nowa umowa z zawodnikiem będzie obowiązywać przez dwa lata.

Arkadiusz Najemski piłkarzem Zagłębia – fot. Przemek Kubiak/zaglebie.eu
Arkadiusz Najemski piłkarzem Zagłębia – fot. Przemek Kubiak/zaglebie.eu

Klub poinformował także o wykupieniu Arkadiusza Najemskiego, który zeszły sezon spędził w Zagłębiu na zasadzie wypożyczenia z Legii Warszawa. Jego kontrakt również będzie obowiązywał dwa lata. 21-letni obrońca w zakończonym sezonie pierwszej ligi zagrał w 24 meczach i strzelił dwa gole.

Vamara Sanogo - fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu
Vamara Sanogo – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu

Niewykluczone, że do Zagłębia wróci Francuz Vamara Sanogo. 22-letni zawodnik był piłkarzem Zagłębia jesienią 2016 roku. Pokazał się z bardzo dobrej strony, zdobył nawet pięć bramek, ale zimą dość niespodziewanie podpisał kontrakt ze stołecznym klubem.

Mateusz Cichocki piłkarzem Zagłębia – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu
Mateusz Cichocki piłkarzem Zagłębia – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu

W barwach ekipy ze Stadionu Ludowego miał też zagrać młodzieżowy reprezentant Francji. Niestety zapowiadany od kilku dni przyjazd nie doszedł do skutku. Dlaczego? Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, zawodnik w ostatniej chwili zmienił zdanie i wybrał ofertę jednego z portugalskich klubów.

Arkadiusz Jędrych piłkarzem Zagłębia – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu
Arkadiusz Jędrych piłkarzem Zagłębia – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu

Wcześniej działaczom Zagłębia Sosnowiec udało się pozyskać 25-letniego Arkadiusza Jędrycha (obrońca, ostatnio Pogoń Siedlce), 25-letniego Mateusza Cichockiego (obrońca, ostatnio Ruch Chorzów) oraz 25-letniego Dawida Kudłę (bramkarz, ostatnio Pogoń Szczecin).

Dawid Kudła – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu
Dawid Kudła – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu

Z klubem pożegnała się też spora grupa zawodników. Do innych drużyn odeszli m.in. Wojciech Fabisiak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Michał Fidziukiewicz, Łukasz Matusiak (obaj GKS Tychy), Jakub Szumski, Robert Bartczak (powrót do Legii Warszawa). W Zagłębiu nie wystąpią już także Dominik Böttcher, Sebastian Dudek, Krzysztof Markowski, Konrad Michalak, Dawid Ryndak, Marcin Sierczyński i Kamil Wiktorski.

PRZECZYTAJ: Zagłębie i Legia zacieśniają współpracę

Ważne umowy z klubem mają m.in. Tomasz Nowak, Martin Pribula, Wojciech Łuczak, Żarko Udovicić, Sebastian Milewski, Igor Krzykowski, Fabian Klama i Wojciech Bała.