Zagłębie Sosnowiec ma nowego bramkarza. Został nim 20-letni Kacper Chorążka, który został wypożyczony na sezon z Wisły Kraków.

Wypożyczony z Legii Warszawa Cezary Miszta doznał poważnej kontuzji barku i obecnie przechodzi w stolicy rehabilitację. – Mam mocno naderwaną torebkę stawową w barku. Czeka mnie 8 tygodni rehabilitacji, która będzie prowadzona w Warszawie. Jak dobrze pójdzie i nie będzie komplikacji to około 7 października wróciłbym do Sosnowca do normalnych treningów – wyjaśnia 17-letni bramkarz. – Chcę wrócić do Sosnowca silniejszy – zapowiada.

W tej sytuacji działacze sosnowieckiego klubu sfinalizowali wypożyczenie Kacpra Chorążki. Nowy bramkarz Zagłębia ma rywalizować z Matko Perdijiciem o miano pierwszego golkipera.

Młody zawodnik Wisły Kraków podpisał z Zagłębiem roczny kontrakt. – Czekałem na rozwój sytuacji w Wiśle i akurat pojawiła się szansa, bo kontuzji doznał Czarek Miszta. W tej sytuacji skorzystałem z nowej opcji. Na pewno nie przychodzę do Zagłębia, by obserwować mecze z trybun. Przychodzę z jasnym celem, by się rozwijać i grać na najwyższym poziomie. Chcę iść po kolejnych szczeblach w górę, liczę na to, że prędzej, czy później Ekstraklasa przyjdzie. Czasami nie da się zrobić dużego kroku z trzeciej ligi do Ekstraklasy, więc trzeba małymi kroczkami zdobywać szczyty. Zagłębie jest takim klubem, gdzie takie kroki będzie można poczynić – mówi urodzony w Suchej Beskidzkiej Kacper Chorążka.

Wychowanek Białej Gwiazdy był w ostatnim czasie wypożyczany przez Wisłę do Rakowa Częstochowa i Hutnika Kraków. W barwach macierzystego klubu jeszcze nie zdążył zadebiutować na boiskach Ekstraklasy. Chorążka ma za sobą występy i powołania na konsultacje w kadrze U-15, U-16, U-17 i U-18. Poza tym 3 lata temu był na testach w drużynie rezerw Manchesteru United (zespół U-21), jak również w innych klubach angielskich. W trakcie testów w Manchesterze United oglądał go ówczesny trener Czerwonych Diabłów Louis van Gaal.