Radosław Mroczkowski to trener, który ma odbudować Zagłębie w I lidze. Czego możemy się spodziewać po nowym szkoleniowcu sosnowiczan?

W poniedziałek, 20 maja, działacze klubu zaprezentowali nowego trenera Zagłębia. Został nim 52-letni Radosław Mroczkowski. W rozmowie z dziennikarzami powiedział, że nie boi się wyzwań i wierzy, że poradzi sobie na ławce trenerskiej sosnowiczan.

Jak pierwsze wrażenia po podpisaniu kontraktu z Zagłębiem?

– Moje pierwsze wrażenia dotyczące Zagłębia są bardzo pozytywne. Klub jest w trudnym momencie. Widać trochę smutku po spadku z Lotto Ekstraklasy, ale z każdym kolejnym dniem będzie coraz lepiej. Musimy wyciągnąć wnioski i wyznaczyć nowe cele.

Przychodzi Pan w trudnej sytuacji. Były obawy?

– Mam to szczęście w życiu, że trafiam w klubach na same trudne sytuacje. Prawda jest jednak taka, że jak się ma wokół siebie dobre osoby, to szybko można z nich wyjść. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie w przypadku Zagłębia. Obecna sytuacja tego klubu absolutnie mnie nie zraża. Trzeba jak najszybciej wrócić do nowej rzeczywistości.

Czego możemy się spodziewać po Zagłębiu Radosława Mroczkowskiego?

– Nie chciałbym składać żadnych deklaracji. Musimy zbudować fundamenty pod nową drużynę. Nie mówmy, co trzeba zrobić, tylko to róbmy. Chcemy dobrze przepracować okres przygotowawczy i od początku rywalizować na odpowiednim poziomie. Mamy doskonałe warunki do pracy, w poprzednich klubach nie było tak dobrej bazy treningowej. Musimy to wykorzystać.

Czy w szatni dojdzie do wielu zmian? Jaki ma Pan pomysł na nowy zespół?

– Zmiany oczywiście będą i to jest naturalne. Wielu zawodników miało kontrakty tylko na grę w Ekstraklasie i musimy sobie z tym poradzić. Chciałbym, żeby drużyna miała swój kręgosłup, swoje DNA. Wokół tego będziemy budować zespół, ale jest teraz za wcześnie, aby móc mówić o szczegółach.

Czy Radosław Mroczkowski sprawdzi się w roli trenera Zagłębia Sosnowiec?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zagłębie Sosnowiec ma nowego trenera. Został nim Radosław Mroczkowski