W poniedziałek, 17 czerwca, do treningów wrócili piłkarze Zagłębia Sosnowiec. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 20 zawodników.

Po spadku z Lotto Ekstraklasy i odejściu trenera Valdasa Ivanauskasa, stery w sosnowieckim klubie przejął Radosław Mroczkowski. Trener już tydzień temu rozpoczął treningi z grupą młodych piłkarzy, wracających z wypożyczeń oraz kilkoma nowymi zawodnikami. W poniedziałek, 17 czerwca, do zajęć wrócili pozostali piłkarze, którzy przebywali na krótkich urlopach.

Pierwszy trening Zagłębia Sosnowiec - fot. Quiero/zaglebie.eu
Pierwszy trening Zagłębia Sosnowiec – fot. Quiero/zaglebie.eu

Na pierwszym treningu przed nowym sezonem pojawiło się 20 zawodników, w tym trzech bramkarzy. W gronie trenujących zabrakło m.in. Dawida Kudły, który jeszcze przed zajęciami rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron. W jego miejsce zostanie pozyskany nowy bramkarz.

Trener Radosław Mroczkowski mógł się przyjrzeć grupie nowych graczy, m.in. Błażejowi Radwankowi, Mateuszowi Bieńkowi, Wojciechowi Słomce i Rafałowi Grzelakowi, którzy wcześniej podpisali kontrakty z Zagłębiem. Do drużyny wrócił także Bartłomiej Babiarz, który w styczniu doznał kontuzji i nie był w stanie pomóc kolegom w walce o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pierwszy trening Zagłębia Sosnowiec - fot. Quiero/zaglebie.eu
Pierwszy trening Zagłębia Sosnowiec – fot. Quiero/zaglebie.eu

Szkoleniowiec wypowie się ponadto na temat ewentualnej przydatności tych zawodników, którzy wrócili niedawno z wypożyczeń. Chodzi o Konrada Budka (ostatnio Ruch Chorzów), Michała Kiecę (Skra Częstochowa), Adriana Czaplaka (Beskid Andrychów) i Patryka Mularczyka (GKS Bełchatów). Ten ostatni jeszcze nie rozpoczął treningów z powodu urazu.

W sumie na pierwszym treningu pojawiło się pięciu testowanych zawodników, którym sztab szkoleniowy będzie się bacznie przyglądał.

W tym tygodniu Zagłębiacy będą trenować dwa razy dziennie, a w sobotę wyruszą w podróż na Słowację, gdzie dzień później rozegrają pierwszy sparing z zespołem wicemistrza kraju – DAC 1904 Dunajská Streda. Początek meczu o godz. 11.00.

Pierwszy trening Zagłębia Sosnowiec - fot. Quiero/zaglebie.eu
Pierwszy trening Zagłębia Sosnowiec – fot. Quiero/zaglebie.eu

Zawodnicy obecni na pierwszym treningu Zagłębia Sosnowiec:

Bramkarze: Matko Perdijić, Adrian Czaplak, zawodnik testowany.
Obrońcy: Mateusz Bieniek, Piotr Polczak, Kacper Radkowski, Konrad Budek, Rafał Grzelak, zawodnik testowany.
Pomocnicy: Szymon Pawłowski, Dawid Ryndak, Michał Kieca, Wojciech Słomka, Bartłomiej Babiarz, Martin Pribula, Mateusz Szwed, zawodnik testowany, zawodnik testowany.
Napastnicy: Błażej Radwanek, zawodnik testowany.