Remis Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Tychy [WIDEO]

2
559

Zagłębie rozegrało kolejny mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do sezonu 2017/2018. Tym razem sosnowiczanie zremisowali z GKS-em Tychy 1:1.

W sosnowieckich szeregach pojawiła się duża grupa zawodników testowanych. Kilku z nich zaprezentowało wysoki poziom i wpadło w kręg zainteresowań sztabu szkoleniowego.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli sosnowiczanie. Bramkę zdobył w 29. minucie Wojciech Łuczak.

W drugiej połowie trener Banasik postawił na graczy testowanych i dał okazję zaprezentowania się piłkarzom z drużyny rezerw. Dobrze poradził sobie Adam Banasik, który w ostatnim sezonie reprezentował barwy Olimpii Grudziądz. Tyszanie również mieli swoje sytuacji i jedną z nich wykorzystali pod koniec spotkania. Bramkę na 1:1 zdobył w 89. minucie Wojciech Szumilas.

Kolejny sparing podopieczni Dariusza Banasika rozegrają w sobotę 1 lipca. Do Sosnowca przyjedzie drużyna Karpat Lwów.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Wojciech Łuczak (29.), 1:1 Wojciech Szumilas (89.)

Zagłębie: Kudła – Testowany (68. Wnuk), Jędrych (45. Najemski), Cichocki (45. Krzykowski), Testowany (52. Udoviczić) – Nowak (45. Banasiak), Milewski (45. Bała) – Testowany, Łuczak (45. Mularczyk), Testowany (74. Klama) – Testowany (74. Janosz).

GKS (wyjściowy): Dobroliński – Mańka, Szywacz, Tanżyna, Grzybek – Gancarczyk, Matusiak, Szewczyk, Ćwielong, Błanik – Fidziukiewicz.