Sosnowiec ponownie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już miasto przygotowało licytacje, na których znajdują się niezwykłe przedmioty i wydarzenia.

W trakcie 28. finału w Sosnowcu odbędzie się wiele wydarzeń – najpierw w hali przy Braci Mieroszewskich, a od popołudnia przy Górce Środulskiej. Jednak najważniejsze są datki i aukcje, a tych ostatnich, jak i przed rokiem, jest sporo.

Zostań patronem sosnowieckich Stawików

Sosnowieckie Stawiki zyskały patrona - fot. UM Sosnowiec
Sosnowieckie Stawiki zyskały patrona – fot. UM Sosnowiec

Stawiki w Sosnowcu to zielone płuca miasta i główne miejsce odpoczynku sosnowiczan. W 2017 roku miejsce to wzbogaciło się o nowe drogi rowerowe, ścieżki dla pieszych, nowe alejki i ławki, a także 200-metrową bieżnię z poliuretanu.

Latem mieszkańcy naszego regionu korzystają także ze 100-metrowej plaży oraz kąpieliska. Działa tu również Wake Zone Stawiki.

Przedmiotem aukcji jest roczny patronat nad Stawikami. Zwycięzca dostanie możliwość wybrania nazwy, którą może być imię i nazwisko osoby oferującej najwyższą kwotę, a w przypadku firmy – jej nazwa, która znajdzie się na dwóch tablicach – jednej od strony ulicy Sobieskiego, drugiej od strony Stadionu Ludowego. Patronat udzielony zostanie na rok, począwszy od momentu ustawienia i odsłonięcia tablic.

Roczny wstęp na wydarzenia w Muzie

Zwycięzca licytacji, począwszy od marca do końca 2018 roku, będzie uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach w Muzie. Raz w miesiącu do dyspozycji będzie miał podwójne zaproszenie na wybrane przez siebie wydarzenie. W sumie zwycięzca aukcji otrzyma 10 podwójnych zaproszeń.

Owca z Sosnowca. Jak będzie miała na imię?

Jesienią 2019 roku, w sosnowieckim mini zoo w Kazimierzu Górniczym, na świat przyszła piękna owca grzywiasta. Maleństwo ma się dobrze i jest oczkiem w głowie pracowników oraz zwiedzających. Niezwykle urokliwa owieczka nie ma jednak jeszcze imienia.

Zwycięzca licytacji będzie mógł wybrać imię dla naszej owieczki. Zostanie także uhonorowany tabliczką, która zawiśnie w sosnowieckim mini zoo. (Urząd Miejski zastrzega sobie prawo do zakwestionowania proponowanej nazwy, jeśli będzie wulgarna, łamała ogólnie przyjęte dobre obyczaje, godziła w dobre imię miasta lub będzie miała charakter agitacyjny).

Limitowana edycja sosnowieckich gadżetów

Limitowana edycja sosnowieckich gadżetów - fot. UM Sosnowiec
Limitowana edycja sosnowieckich gadżetów – fot. UM Sosnowiec

Niepowtarzalny zestaw wydawnictw o Sosnowcu. W skład zestawu wchodzi: granatowy polar Sosnowiec Łączy 2 szt. (rozm. L/XL), dwa sosnowieckie paszporty, kubek „Jestem z Zagłębia, Tak z Sosnowca” 2 szt., biały t-shirt „Jestem z Sosnowca, Tak z Zagłębia” (rozm. L), granatowe polo męskie „Jestem z Sosnowca, Tak z Zagłębia” (rozm. L), Spacerownik historyczny, Retro Kryminały, smycz „Jestem z Sosnowca, Tak z Zagłębia” 2 szt., biały t-shirt Zuzia x2 (rozmiar dla dzieci 6-8 lat), odblask Zuzia 2 szt., ołówek żyrafa i słoń, brelok żyrafa 2 szt., odblask „Jestem z Sosnowca, Tak z Zagłębia” 2 szt., konfitura Sosnowoc (czarna porzeczka i truskawka) 2 szt. oraz rycina w drewnie autorstwa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Medal Mistrza Świata w Kickboxingu

Gabriel Fordymacki, to sosnowiczanin, który w 2017 roku zdobył mistrzostwo świata w kickboxingu. 29 października tego roku We Włoszech zdobył 2 złote medale, a jeden z nich postanowił oddać na cele dobroczynne.

Trenuj z piłkarzami Zagłębia Sosnowiec

Trening z piłkarzami Zagłębia - fot. UM Ssnowiec
Trening z piłkarzami Zagłębia – fot. UM Ssnowiec

Poczuj się jak profesjonalny piłkarz i przejdź prawdziwy trening drużyny Fortuny I ligi. Weź udział w zajęciach przygotowujących Zagłębie Sosnowiec do rundy wiosennej zaplecza Ekstraklasy. Przedmiotem licytacji jest udział w treningu pierwszej drużyny Zagłębia Sosnowiec (termin do ustalenia).

Sosnowieckie gadżety dla niej i dla niego

Jedyne w swoim rodzaju miśki: Dziewczyna z Sosnowca i Chłopak z Sosnowca. Misiek dla najmłodszych, a dla tych nieco starszych koszulki: Dziewczyna z Sosnowca (rozm. M) i Chłopak z Sosnowca (rozm. L).

Wszystkie aukcje dostępne są TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE:

WOŚP 2020. Wylicytuj rowerową przejażdżkę z prezydentem Dąbrowy Górniczej