Chociaż na dokładne wyniki zbiórek w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej w zagłębiowskich miastach trzeba jeszcze poczekać, włodarze już chwalą się rekordowymi zbiórkami.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. W wielu miastach naszego regionu na rzecz fundacji Jurka Owsiaka kwestowali wolontariusze. Nie zabrakło także licznych atrakcji, koncertów, zabaw, pokazów oraz licytacji.

Mieszkańcy Zagłębia po raz kolejny pokazali wielkie serce i hojnie wsparli największą w Polsce orkiestrę. Na oficjalne wyniki tegorocznej zbiórki trzeba poczekać do marca. Nie są jeszcze znane oficjalne wyniki zbiórek we wszystkich zagłębiowskich miastach. W kilku z nich, wciąż trwają licytacje, które zaważą o ostatecznej kwocie, jaka zasili konto fundacji WOŚP.

Owca z Sosnowca. Dołącz do niezwykłych licytacji, które zasilą konto WOŚP

Tam, gdzie liczenie zostało już zakończone, włodarze mówią o wielkim sukcesie i znakomitych wynikach. Rekordowa zbiórka odbyła się m.in. w Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, a także w Będzinie (ponad 62 tys. zł), Zawierciu (75 tys. zł), Siewierzu (ponad 42 tys. zł), Psarach (ponad 86 tys. zł), a także Sosnowcu (ponad 330 tys. zł).

Przypomnijmy, że w tym roku zbierano środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Cel finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej.