Zakończyły się ostatnie miejskie aukcje internetowe związane z 28. finałem WOŚP w Sosnowcu. Dzięki mieszkańcom, na konto fundacji trafi rekordowa suma.

Zakończyły się miejskie aukcje, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. – Na naszym koncie na Allegro mieliśmy kilka naprawdę ciekawych aukcji, a w sumie zebraliśmy na nich grubo ponad 15 tysięcy złotych – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nowego patrona w postaci firmy Uni-Med Centrum Medyczno-Stomatologiczne (3150 zł) będą miały Stawiki. Z kolei czarna owca z mini-zoo w Kazimierzu Górniczym będzie miała na imię Marta (810 zł). Nabywcę, za niebagatelną kwotę 2350 złotych znalazł również niepowtarzalny i jedyny złoty paszport. W Parku Sieleckim stanie też specjalna ławka WOŚP, która został wylicytowana za 3100 złotych. Z kolei namalowane przez Szwedzkiego płótno z sosnowieckim paszportem ozdobi ścianę licytującego za ponad 1800 złotych.

Złoty paszport do Sosnowca - fot. UM Sosnowiec
Złoty paszport do Sosnowca – fot. UM Sosnowiec

W sumie, na rzecz fundacji WOŚP, w Sosnowcu zebrano ponad 350 tysięcy złotych. – To kwota, która robi ogromne wrażenie i jest dużo wyższa od ubiegłorocznej. Sosnowiczanie – jesteście wielcy – przyznaje prezydent Chęciński.

Warto dodać, że Sosnowiec nie tylko pomaga, ale jest też beneficjentem fundacji Jurka Owsiaka. Odkąd WOŚP gra, różne podmioty, w tym Sosnowiecki Szpital Miejski, z terenu miasta otrzymały sprzęt o wartości przekraczające 2,6 miliona złotych.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Orkiestry okazał się wielkim sukcesem. Zagłębiacy, jak zwykle, spisali się na medal i hojnie wspomogli fundację Jurka Owsiaka. Rekordowa zbiórka odbyła się m.in. w Czeladzi (ponad 72 tys. zł, 104 euro, 5,17 funtów brytyjskich, 11,56 dolarów amerykańskich, 50 koron czeskich, a nawet złotą obrączkę), Dąbrowie Górniczej (ponad 212 tys. 775 zł i 10 groszy), a także w Będzinie (ponad 62 tys. zł), Zawierciu (75 tys. zł), Siewierzu (ponad 42 tys. zł) i Psarach (ponad 86 tys. zł).

Przypomnijmy, że w tym roku zbierano środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Cel finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej.