Wielkimi krokami zbliża się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w Sosnowcu przygotowano ciekawe licytacje, które zasilą konto fundacji.

Sosnowiec po raz kolejny gra z WOŚP. Niezwykłe aukcje, nietypowe akcje i ludzkie historie będą motywem przewodnim tegorocznej edycji. Tegoroczne hasło Orkiestry to „Gramy z głową!”, a zbiórka funduszy będzie prowadzona na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy.

Już 31 stycznia Sosnowiec ponownie będzie w centrum wydarzeń. Relacje z miasta będzie można zobaczyć na żywo w TVN, TTV i TVN24. – W tym roku pokazujemy ludzi, którym pomogła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – mówi Ewelina Stasik ze sztabu IX LO w Sosnowcu. – Pokażemy poruszające historie, będziemy rozmawiali z lekarzami oddziału laryngologii, ale też położnikami – dodaje.

Dzieci oraz ich rodzice opowiedzą jak pomogła im WOŚP. Na ulice miasta wyjedzie WOŚPOBUS. Pojazd z wolontariuszami będzie się zatrzymywać w kilku miejscach miasta. Tradycyjnie już, w Centrum Informacji Miejskiej, będzie przystanek ciepła dla wolontariuszy, a wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Ponadto, w miejskich mediach społecznościowych, przez cały dzień, prowadzone będą relacje jak Orkiestra gra na terenie Sosnowca. Kulminacją będzie niezwykłe światełko do nieba, które również będzie można obejrzeć w telewizji.

Najważniejsze jest jednak wsparcie Orkiestry. Od kilku dni prowadzona jest zbiórka na eSkarbocne prowadzonej przez prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego. Prowadzone są także licytacje, w których wylicytować można m.in. sosnowiecki buspas w swoim domu, pióro Andrzeja Dudy, przejażdżkę zabytkowymi autobusami, pakiet „Jestem z Sosnowca. Tak, z Zagłębia”, niezbędnik sosnowieckiego obywatela, ławkę w Parku Sieleckim, patronat nas Stawikami czy możliwość wyboru imienia dla złotej rybki z Kazimierza.

– Od lat wspieram zarówno Caritas, jak i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pióro Prezydenta RP pomogło wesprzeć powstanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Wierzę, że teraz realnie pomoże w zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

CZYTAJ TAKŻE:

Finał WOŚP inny niż dotychczas. Główną ideą będą ludzkie historie