Wspaniała zabawa, koncerty, licytacje i pokazy – tak w Zagłębiu Dąbrowskim wyglądał 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy pokazali wielkie serce i hojnie wrzucali datki do puszek.

Ogromne serce oraz dobra zabawa – tych dwóch cech nie zabrakło podczas niedzielnego, 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej było w miastach Zagłębia Dąbrowskiego, gdzie jak zwykle nie zabrakło ludzi dobrej woli, którzy hojnie wrzucali datki.

W wielu miejscach naszego regionu odbyły się imprezy towarzyszące, wśród których znalazły się występy muzyczne i taneczne, licytacje niezwykłych przedmiotów i wydarzeń, bieg popularyzujący walkę z cukrzycą, pokazy czy morsowanie. Zwieńczeniem imprez było „światełko do nieba”.

Celem tegorocznej akcji jest zbiórka środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Środki przeznaczone zostaną także na zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej.

W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Z roku na rok padają kolejne rekordy w wysokości zebranych pieniędzy. Jak będzie w tym roku? Obecnie na liczniku fundacji jest ponad 115 mln złotych, ale wciąż trwa liczenie datków. Końcowy wynik tegorocznej zbiórki poznamy 8 marca.