Wraca akcja „Kolej na Ferie”. W czasie ferii dzieci i młodzież będą mogli podróżować Kolejami Śląskimi całkowicie bezpłatnie.

Oferta obowiązuje od 11 do 26 stycznia 2020 roku, w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Podobnie, jak w ubiegłym roku, aby móc za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną.

– Pierwsza edycja akcji okazała się wielkim sukcesem i cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i osób odwiedzających województwo śląskie, dlatego zdecydowaliśmy się ją kontynuować. Z usług Kolei Śląskich skorzystało wówczas ponad 150 tysięcy osób, które miały okazję aktywnie spędzić czas, poznać bliżej nasz region i przekonać się o korzyściach niskoemisyjnego transportu. To oferta dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego, ale także dla ich rówieśników z całej Polski, którzy odwiedzą w czasie ferii nasz region – tłumaczy Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Celem akcji jest promocja województwa śląskiego oraz ciekawych miejsc, gdzie można spędzić aktywnie czas, ale także zachęcenie mieszkańców do korzystania z kolei. – Mamy przy tym nadzieję, że dzieci i młodzież, które skorzystają z bezpłatnych przejazdów kolejami, w przyszłości będą rozważać taką opcję przy wybieraniu codziennego środka transportu. Warto na przykład by obecni licealiści w przyszłości zdecydowali się na Koleje Śląskie jako studenci – dla tej grupy też mamy bowiem bardzo ciekawe akcje promocyjne – mówi Aleksander Drzewiecki, prezes Kolei Śląskich.

Kto może skorzystać z darmowych przejazdów?

Oferta dotyczy uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczy posiadać dokument potwierdzający wiek. Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują pociągami Kolei Śląskich bezpłatnie przez cały rok.

Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie, jedynym wyjątkiem są pociągi specjalne Ornak do Zakopanego, które są wyłączone z akcji w całej relacji.

Nowością w ramach akcji jest możliwość wybrania się bezpłatnie… za granicę. W tym roku promocja będzie bowiem obejmować również połączenia do Bohumina. Do dyspozycji młodych podróżników są także całkowicie nowe połączenia do Kluczborka.