Dąbrowa Górnicza podsumowała tegoroczną zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ile udało się w sumie zebrać?

31 stycznia odbył się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbieraliśmy pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Na ulice wyszli wolontariusze, a miasto wspólnie z dąbrowskimi organizacjami i instytucjami zorganizowało specjalne licytacje. Mieszkańcy mogli też wpłacać datki do eSkarbonek.

W sumie udało się w Dąbrowie Górniczej zebrać dla WOŚP 190 tysięcy 818 złotych 18 groszy. – To nie byłoby możliwe, gdyby nie wolontariusze, którzy z ogromnym zapałem, optymizmem i poświęceniem zbierali pieniądze, ale też mieszkańcy, którzy wsparli nasze licytacje! Trening z olimpijką Jowitą Wrzesień, koszulka i piłka z podpisami koszykarzy MKS-u Dąbrowa Górnicza, zdjęcie wnętrza fabryki Defum, rzeźba zrobiona przez wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej to tylko niektóre z licytacji – powiedział Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Największą popularnością cieszyła się aukcja, na której do wylicytowania był rejs z prezydentem Marcinem Bazylakiem po Pojezierzu Dąbrowskim. Zwycięzca licytacji wsparł WOŚP kwotą aż 2050 złotych. Hitem okazał się również prywatny koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, a szczęśliwy zwycięzca na WOŚP przekazał aż 3150 zł.