Kolejne dwie inwestycje z budżetu obywatelskiego w Sosnowcu wkrótce zostaną zrealizowane. Miasto podpisało umowy z wykonawcami.

W ciągu ostatnich lat, w Sosnowcu zrealizowano już ok. 240 inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego. – Od najmniejszych, jak postawienie ławek, do tych nieco większych. Place zabaw, skwery, chodniki, siłownie pod chmurką, renowacje parków czy parkingi, a nawet tężnie solankowe. To wszystko jest już do dyspozycji sosnowiczan – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zadania do realizacji

Na realizacje czekają kolejne zadania. Miasto podpisało umowę z wykonawcami dwóch kolejnych przedsięwzięć, które zrodziły się w głowach mieszkańców. Jedno z nich dotyczy mieszkańców Milowic. Tam bowiem odmieniony zostanie stary park w rejonie ulicy Studziennej. Zakres inwestycji obejmuje wytyczenie i wykonanie nowego układu ciągów pieszych i zatoczek. Realizacja inwestycji przewiduje również montaż elementów małej architektury – ławek i koszy parkowych.

– Bardzo mnie to cieszy, że kolejny park się zmieni. Odświeżenie tego miejsca to idealne dopełnienie tzw. parku z kamieniem, który jest nieopodal – mówi prezydent miasta.

Miejsce dla czworonogów

Kolejnym pomysłem jest PsiLądek Dobrej Zabawy. Chodzi o skwer przy ulicy Królewskiej (Stary Sosnowiec), gdzie powstanie plac zabaw dla psów.

Na miejscu znajdzie się ogrodzony wybieg z licznymi urządzeniami dla psiaków, ale też odpowiednią infrastrukturą dla właścicieli. Dodatkowo wyremontowana zostanie ostatnia część skweru: zmodernizowana będzie alejka, pojawi się też nowa roślinność oraz oświetlenie w rejonie wybiegu.

W sumie obie inwestycje pochłoną ok. 550 tysięcy złotych i przeprowadzone będą w formule „zaprojektuj i wybuduj”. – Cieszy mnie, że zmienią się kolejne tereny zielone. To doskonały przykład idei budżetu obywatelskiego: mieszkańcy mają pomysł, głosują, a my realizujemy. Zgodnie z umową, te pomysły mają zostać wykonane jeszcze w tym roku – zaznacza prezydent Chęciński.

W ramach tegorocznej VIII edycji budżetu obywatelskiego, mieszkańcy zgłosili 106 projektów. Obecnie trwa weryfikacja pomysłów.

CZYTAJ TAKŻE:

Nowe inwestycje w mieście. Mieszkańcy wybrali, które projekty zostaną zrealizowane