Nowe alejki z nowoczesnym oświetleniem, wybieg dla psów i droga rowerowa to wszystko dzięki mieszkańcom, którzy głosowali na „Rodzinne Planty” w edycji Budżetu Obywatelskiego.

Dąbrowskie Planty im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego zyskała nowy układ alejek oraz drogę rowerową, która będzie strategicznym połączeniem dróg prowadzących do centrów przesiadkowych.

– Docelowo prawie 900-metrowa droga rowerowa wzdłuż plant połączy się z drogami prowadzącymi do centrów przesiadkowych w centrum i w Gołonogu oraz z drogą, która powstanie wzdłuż al. Piłsudskiego i ul. Królowej Jadwigi przy okazji trwającej właśnie przebudowy torowiska – podkreśla wiceprezydent Dąbrowy Górniczej Damian Rutkowski.

Dla posiadaczy psów ciekawym miejscem będzie ogrodzony wybieg, który powstał na wysokości I LO im. Waleriana Łukasińskiego. Przy wejściu zainstalowano także poidełko oraz zamontowano liczne ławki, które pozwolą na odpoczynek właścicielom, kiedy to pupile będą oddawać się zabawie.

Rekompensata za utracone miejsca parkingowe

W związku z powstaniem nowych przejść dla pieszych władze miasta musiały zlikwidować miejsca parkingowe. Dlatego w marcu radni zdecydowali o przekazaniu 750 tys. zł na dodatkowe prace przy plantach. W efekcie na końcu ul. Kopernika powstanie 16 miejsc parkingowych w ramach rekompensaty za miejsca utracone podczas modernizacji.

To nie koniec inwestycji

Zwieńczeniem prac będą zaplanowane przez miasto nasadzenia zieleni w postaci około dwustu drzew, trzech tysięcy krzewów oraz ozdobnych trawników, które będą dekorować parkowe alejki i drogę rowerową.