Kazimierz Moskal został nowym trenerem piłkarzy Zagłębia Sosnowiec. Podpisał kontrakt do końca rozgrywek z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje. Kazimierz Moskal został nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec. Zastąpił na tym stanowisku zwolnionego kilka dni temu Krzysztofa Dębka.

– Chciałbym, by Zagłębie prezentowało to, co lubię, co jest fajne w piłce, czyli ofensywną grę – podkreśla Kazimierz Moskal.

Kazimierz Moskal nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Trener Kazimierz Moskal skompletował już swój skład szkoleniowy. Jego asystentami będą Łukasz Matusiak i Maciej Musiał, natomiast za szkolenie bramkarzy odpowiadać będzie Paweł Primel. Ten ostatni w trakcie kariery zawodniczej bronił w wielu klubach ekstraklasy, a jako trener bramkarzy pracował m.in. w Zagłębiu Lubin, Wiśle Kraków czy też Jagiellonii Białystok. Za przygotowanie motoryczne drużyny nadal odpowiadać będzie dr Artur Gołaś, z kolei analitykiem pozostaje Fabio Ribeiro.

Kazimierz Moskal nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Kazimierz Moskal to fachowiec doskonale znający realia pierwszej ligi. Ostatnio prowadził ŁKS Łódź, z którym rozstał się na początku maja. W sezonie 2018/2019 wprowadził ten klub do ekstraklasy. W przeszłości prowadził także m.in. Sandecję Nowy Sącz, Pogoń Szczecin, Wisłę Kraków i GKS Katowice.

Zagłębie po trzech porażkach z rzędu zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Sosnowiczanie w dziesięciu meczach zdobyli siedem punktów.

Kazimierz Moskal na ławce trenerskiej Zagłębia zadebiutuje 14 listopada. Tego dnia sosnowiczanie zagrają na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Krzysztof Dębek nie jest już trenerem Zagłębia Sosnowiec