Zakończyła się misja Krzysztofa Dębka w Zagłębiu. Zarząd klubu z Sosnowca postanowił pożegnać się z trenerem oraz jego asystentem Tomaszem Grudzińskim.

Środowy mecz z Resovią był dla Krzysztofa Dębka ostatnim w roli szkoleniowca Zagłębia. Zarząd sosnowieckiego klubu postanowił pożegnać się z trenerem i jego asystentem Tomaszem Grudzińskim. – Klub rozwiązał dziś umowę za porozumieniem stron z trenerami Krzysztofem Dębkiem i Tomaszem Grudzińskim. Obu trenerom życzymy sukcesów w dalszej pracy i w obecnej sytuacji przede wszystkim zdrowia – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

41-letni Krzysztof Dębek objął Zagłębie na początku maja. Podczas przerwy w rozgrywkach wymuszonej przez pandemię koronawirusa zastąpił na trenerskiej ławce Dariusza Dudka. Łącznie poprowadził sosnowiczan w 22 meczach (21 w Fortuna 1 Lidze i 1 w Pucharze Polski). Zagłębie w tym czasie odniosło 6 zwycięstw, 4 mecze zremisowało i doznało aż 12 porażek.

Łukasz Matusiak asystentem Krzysztofa Dębka w Zagłębiu – fot.
Łukasz Matusiak asystentem Krzysztofa Dębka w Zagłębiu – fot.

W sobotnim meczu z Koroną Kielce sosnowieckich piłkarzy poprowadzi Łukasz Matusiak.

Kto zostanie nowym trenerem Zagłębia? Tego na razie nie wiadomo. Wśród nazwisk, które pojawią się jako następcy Krzysztofa Dębka, jest Grzegorz Niciński. 47-letni szkoleniowiec, pracujący obecnie w III-ligowym Gryfie Wejherowo, był już przymierzany do Zagłębia w 2019 roku.