Zakończył się etap weryfikacji merytorycznej wniosków zgłoszonych do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. 42 propozycje przeszły pozytywnie ocenę formalną oraz merytoryczną i wkrótce poddane zostaną pod głosowanie mieszkańców.

Przypomnijmy, że do 9. edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy złożyli łącznie 49 wniosków. Po posiedzeniu zespołu ds. budżetu obywatelskiego, wszystkie wnioski przeszły pozytywnie proces weryfikacji formalnej.

Jaworznicki Budżet Obywatelski

Do weryfikacji merytorycznej przekazanych zostało 49 wniosków i aż 42 z nich zostały ocenione pozytywnie. Wśród nich znalazły się m.in. budowa wielofunkcyjnego toru sprawnościowego w Parku Angielskim na Starej Hucie, doposażenie placów zabaw, budowa boisk, chodników i parkingów, rewitalizacja górki saneczkowej, a także butelkomat do selektywnej zbiórki butelek PET i puszek oraz zakup sprzętu naziemnego i powietrznego oraz rowerów dla straży miejskiej.

Zgodnie z harmonogramem, głosowanie na zadania, które mają szansę na realizację w 2022 roku rozpocznie się 26 lipca i potrwa do 16 sierpnia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Budżet obywatelski czeka na dobre pomysły. To szansa, aby zmienić swoją okolicę