Na pięciu przystankach autobusowych w Sosnowcu pojawiły się tablice do nauki języka migowego. – Oczekując na autobus będziemy mogli nauczyć się porozumiewać z ludźmi niesłyszącymi – podkreśla radny Damian Żurawski.

Od lipca mieszkańcy Sosnowca, którzy czekają na przyjazd autobusu, będą mogli zapoznać się z podstawowymi znakami i gestami, którymi porozumiewają się niesłyszący.

Na pomysł ten wpadł radny Damian Żurawski, który na początku roku poprosił miasto o montaż takich tablic. – Inspiracją dla mnie było miasto Piła, w którym w ramach budżetu obywatelskiego udało się wygrać 15 tablic do nauki języka migowego – przyznaje sosnowiecki radny.

Tablice do nauki języka migowego na przystankach autobusowych w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Oczekując na autobus będziemy mogli nauczyć się porozumiewać z ludźmi niesłyszącymi. Dzięki tym tablicom będziemy mogli przełamać bariery, jakie nas dzieliły – podkreśla Damian Żurawski.

Tablice do nauki języka migowego na przystankach autobusowych w Sosnowcu – fot. Damian Żurawski

Tablice do nauki języka migowego w Sosnowcu

Miasto przystało na propozycję radnego. Tablice do nauki języka migowego pojawiły się już na pięciu przystankach autobusowych: Osiedle Naftowa, Zagórze Osiedle, Środula Prusa, Milowice Przychodnia i Pogoń Orla. – To trafione lokalizacje. Liczę, że pomysł się sprawdzi i z czasem tablic będzie więcej. Także w centrum miasta – cieszy się radny.

– Będę jeszcze zabiegał, by pojawił się również tablice z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy – kończy Damian Żurawski.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Sosnowcu stanął pierwszy Ptasi Bufet. Miasto prosi, żeby nie karmić ptaków chlebem