W poniedziałek, 18 października o północy, kończy się głosowanie w sosnowieckim budżecie obywatelskim. To ostatni moment, aby zagłosować na jeden z 93 projektów, który zostanie zrealizowany w przyszłym roku.

Trwa głosowanie w budżecie obywatelskim. W VIII edycji mieszkańcy Sosnowca zgłosili 106 projektów, z czego 93 zostały pozytywnie zaopiniowane. Projekty podzielono na 18 stref, w tym 14 zgromadzonych zostało w strefie ogólnomiejskiej.

– Jeden głos jest w stanie przyczynić się do zmian w naszej najbliższej okolicy. Zostało tylko kilka godzin – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W strefie lokalnej najwięcej projektów, na które można oddać głos, znajduje się w Pogoni – 8. – Wśród zgłoszonych propozycji są remonty ulic i chodników. Mieszkańcy nie zapomnieli również o swoich czworonogach, zgłoszonych zostało wiele wybiegów dla psów wyposażonych w urządzenia treningowe – dodaje prezydent Chęciński.

Jak głosować?

Głosowanie trwa do 18 października. Wystarczy wejść na stronę internetową głosowania. Formularz jest niezwykle prosty. Każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy: jeden głos na projekt rejonowy (79 projektów), a drugi głos na projekt ogólnomiejski (14 projektów).

Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Sosnowca, bez względu na wiek. W przypadku osoby niepełnoletniej, należy podać imię i nazwisko rodzica/opiekuna. Głosować można na projekty z terenu całego miasta.

Warto przypomnieć, że w poprzednich siedmiu edycjach mieszkańcy Sosnowca rozdysponowali blisko 50 milionów złotych na ponad 200 projektów. W ubiegłym roku głos oddało 21 794 sosnowiczan. Do realizacji trafiło 31 projektów.