W pierwszy weekend września ponownie będzie można skorzystać z akcji „Zagłębie za pół cen”. Sosnowiec czeka na zgłoszenia firm, które chcą wziąć udział w wydarzeniu.

Tegoroczną akcję „Zagłębie za pół ceny” zaplanowano na 3-5 września. Wówczas w Sosnowcu oraz pozostałych miastach Zagłębia ponownie będzie można skorzystać z promocyjnych cen m.in. w lokalach gastronomicznych.

Sosnowiec czeka na zgłoszenia

– Do 16 sierpnia czekamy na firmy, które chcą wziąć udział w tegorocznej edycji. Podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy nie tylko podmioty gastronomiczne. Co ważne, oferta – 50 procent może dotyczyć jedynie produktów i usług, które są w stałej ofercie – przekazał Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.

„Zagłębie za pół ceny”

Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku i dotyczyła tylko Sosnowca. W 2015 roku oferta została rozszerzona i od tej pory za pół ceny jest Zagłębie: Sosnowiec, Będzin, Czeladź i Dąbrowa Górnicza. W 2019 roku w Sosnowcu przeprowadzono specjalną edycję w podziękowaniu za wysoką frekwencję w wyborach parlamentarnych w 2018 roku.

Jak tłumaczą organizatorzy, w akcji „Zagłębie za pół ceny” chodzi o zachętę dla mieszkańców, aby zapoznali się skorzystali z oferty lokalnych przedsiębiorców, a także dobrze spędzili czas w swoim mieście. – Początkowo przedsięwzięcie ograniczało się jedynie do lokali gastronomicznych, ale jego sukces spowodował, że ponownie zaprosiliśmy do wzięcia udziału nie tylko przedsiębiorców z branży gastronomicznej – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zgłoszenia przyjmuje Centrum Informacji Miejskiej (ul. Warszawska 3/20), formularz można dostarczyć osobiście lub przesłać skan na adres mailowy cim@um.sosnowiec.pl.

PRZECZYTAJA KONIECZNIE:

Czekając na autobus, nauczysz się języka migowego