Mieszkańcy Będzina kolejny raz mogą zgłaszać swoje pomysły i współdecydować o tym, na co zostanie wydana część pieniędzy z budżetu miasta w 2022 roku. Trwa czwarta edycja budżetu obywatelskiego.

Do 15 lipca można składać propozycje zadać w ramach czwartej edycji budżetu obywatelskiego w Będzinie. Na ten cel przeznaczona jest kwota miliona złotych. Sugestie zgłaszać można na odpowiednim formularzu – w Urzędzie Miejskim, drogą pocztową lub mailowo na adres budzetobywatelski@um.bedzin.pl w formie zeskanowanych oryginalnych dokumentów.

Każdy wniosek musi zyskać poparcie minimum 30 osób. Należy do niego dołączyć listę z podpisami mieszkańców popierających projekt (na odpowiednim formularzu), plany i szkice, kalkulacje kosztów realizacji i rocznego utrzymania oraz inne materiały (np. wizualizacje).

Zmień swoją okolicę

Wnioski, które spełnią wymagania formalne i merytoryczne zostaną poddane pod głosowanie, które odbędzie się w październiku. – Zachęcamy mieszkańców do przesyłania swoich propozycji. Do głosowania uprawnieni są wszyscy będzinianie i to oni wybiorą projekty do realizacji w przyszłym roku – zaznacza Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

W ramach poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego w Będzinie do realizacji oddane zostały takiej projektu, jak: remonty chodników, zmiana nawierzchni na boiskach sportowych przy Szkole Podstawowej nr 9, patio seniora czy wyposażenie OSP.

CZYTAJ TAKŻE:

Budżet obywatelski w Będzinie. Poznaliśmy wyniki głosowania