W Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się 53. gala wręczania Nagród Teatralnych „Złote Maski”. Wyróżnienie otrzymali aktorzy z Teatru Zagłębia.

W konkursie wzięły udział spektakle, które swoją premierę miały w terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r. w teatrach na Śląsku i Zagłębiu. Podczas tegorocznej edycji spektakle zostały ocenione w 11 kategoriach. Natomiast w trzech wyróżnieni zostali artyści z Teatru Zagłębia:

Mirosława Żak – za rolę Konferansjerki w spektaklu „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza” Harolda Rome`a w reż. Jacka Mikołajczyka,

Andrzej Dopierała – za rolę Ignacego (Ojca i Króla) w spektaklu „Ślub” na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza w reż. Radosława Rychcika,

Jarosław Staniek – za choreografię do spektaklu „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza” Harolda Rome`a w reż. Jacka Mikołajczyka oraz do spektaklu „Zakonnica w przebraniu” Alana Menkena w reż. Michała Znanieckiego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Złote Maski
Złote Maski – fot. mat. pras.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i nominowanym. Cieszymy się, że „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza” i „Ślub” zostały docenione w tegorocznej edycji „Złotych Masek” – mówi Iwona Woźniak, dyrektor Teatru Zagłębia.

Wyróżnione spektakle można oglądać na deskach Teatru Zagłębia w październiku i listopadzie. Szczegóły dotyczące repertuaru oraz działalności sosnowieckiej sceny można znaleźć na stronie internetowej.