echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

O kolejnych 13 stacji rowerowych, w których będzie 140 rowerów, wzbogaci się Sosnowiec. W sumie w ramach Sosnowieckiego Roweru Miejskiego wiosną 2020 roku będą funkcjonowały 22 wypożyczalnie rowerowe z 270 rowerami.

Sosnowiecki Rower Miejski rozkręca się i swym zasięgiem obejmie kolejne dzielnice miasta. Stacja pojawi się m.in. przy parku im. Jacka Kuronia, przy Wydziale Nauk o Ziemi, w rejonie dworca głównego PKP, a także Stawików. – W pierwszym rzucie koncentrowaliśmy się na centrum miasta, teraz wybraliśmy lokalizację w kolejnych dzielnicach, szczególnie tam, gdzie wybudowaliśmy drogi rowerowe lub zaraz je będziemy budować – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W ostatnich dwóch latach w Sosnowcu wybudowano ponad 20 kilometrów dróg przeznaczonych tylko dla rowerzystów. Ale to nie wszystko, ponieważ kolejne miesiące to budowa przynajmniej 10 kilometrów dróg rowerowych w rejonie Zagórza, Pogoni i Śródmieścia.

Sosnowiecki Rower Miejski – fot. mat. pras.
Sosnowiecki Rower Miejski – fot. mat. pras.

Gdzie pojawią się nowe wypożyczalnie?

Nowe stacje rowerowe pojawią się m.in. przy ul. 3 Maja (rejon przejścia podziemnego prz y Parku Sieleckim), ul. Gospodarczej (w rejonie parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny), ul. Orlej (w rejonie skrzyżowania z ulicą Nowopogońską i Staropogońską), ul. Będzińskiej (w rejonie Wydziału Nauk o Ziemi), ul. Armii Krajowej (w rejonie parkingu przy parku im. Jacka Kuronia), ul. Blachnickiego (w rejonie skrzyżowania z ulicą Braci Mieroszewskich), ul. Andersa (w rejonie skrzyżowania z ulicą 11 Listopada), ul. Wojska Polskiego (w rejonie skrzyżowania z ul. Kalinową), ul. Braci Mieroszewskich (w rejonie skrzyżowania z ulicą Dmowskiego), ul. Kresowej (w okolicy Stadionu Ludowego), przy rondzie im. Jana Pawła II (w rejonie skrzyżowania ul. 11 Listopada z ul. Zaruskiego), a także w rejonie skrzyżowania ul. Zagórskiej z ul. Wiejską oraz przy ul. 3 Maja (w rejonie dworca PKP).

W przypadku wypożyczalni przy dworcu PKP termin realizacji uzależniony jest od terminu realizacji przebudowy placu przed dworcem. Może się też okazać, że stacja w tym miejscu nie powstanie. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w III kwartale 2019 roku.

Sosnowiecki Rower Miejski - fot. MZ
Sosnowiecki Rower Miejski – fot. MZ

Nowe rowery z fotelikami dla dzieci

W 9 już istniejących i działających w sezonie stacjach rowerowych można wypożyczyć nie tylko zwykły rower, ale również tandem oraz „trójkołowca”. – Spośród 140 nowych rowerów, 10 będzie wyposażonych w foteliki do przewozu dzieci, a kolejne 10 to rowery typu cargo. Do użytku trafi również 10 rowerów dla dzieci i kolejnych 10 typu tandem – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Sosnowiecki Rower Miejski - fot. Wikipedia
Sosnowiecki Rower Miejski – fot. MZ

Sosnowiczanie pokochali rowery miejskie

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Sosnowiecki Rower Miejski działa od 1 czerwca 2018 roku. W pierwszym sezonie, który trwał do 30 listopada, rowery wypożyczono 35 tysięcy razy. Najchętniej wypożyczane były w lipcu. Przez 31 dni mieszkańcy skorzystali z nich 9443 razy. Średni czas jednego wypożyczenia wynosił 34 minuty i 41 sekund. Największą popularnością cieszyły się stacje Park Środula, Piłsudskiego i Ślimak. Najchętniej na sosnowieckich rowerach użytkownicy pokonywali trasę z Ronda Zagłębia Dąbrowskiego (dawne Rondo Gierka) do Ronda Ludwik i z powrotem.

Tegoroczny sezon wystartuje wcześniej, bo już 1 kwietnia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Urzędnicy na rowerach elektrycznych

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);