Po zawirowaniach związanych z poprzednim wykonawcą prace nad przebudową ul. Kukułek zostaną wznowione. Za dalszą modernizację drogi odpowiedzialna będzie firma Silesia Invest. Przebudowa ma także objąć większą liczbę ulic.

Prace związane z przebudową ul. Kukułek rozpoczęły się w styczniu 2021 roku. Za realizację odpowiedzialna była firma Junkobud sp. z o. o. ze Świętochłowic. Niestety inwestycja od początku nie przebiegała pomyślnie i do dnia dzisiejszego droga ta jest bez nawierzchni z wielkimi dziurami i rozrzuconymi kamieniami. Finał współpracy firmy Junkobud z miastem był taki, że firma zeszła z placu budowy i prace zostały wstrzymane.

Za dokończenie inwestycji odpowiedzialna będzie teraz firma Silesia Invest. Wartość umowy to niemal 5,5 mln zł. Prace będą obejmować przede wszystkim wybudowanie 1,7 km nowej jezdni, ułożenie podbudowy drogi, nowy asfalt, a także chodnik i oświetlenie.

– Mieliśmy tutaj niestety zamieszanie z tą inwestycją, ale liczymy, że to co złe w tej kwestii już za nami. Na pewno sytuacja nie mamy wpływu. Tak było w tym przypadku. Przepraszamy, że do takiej sytuacji doszło, ale nie była to wina miasta – komentuje Arkadiusz Chęciński prezydent Sosnowca.

Zmieni się także organizacja ruchu na ulicy 11 listopada. Kierowcom zostanie udostępniona możliwość zjazdu w ul. Kukułek dla jadących od strony Niwki i Dańdówki.

Przebudowane zostaną też dodatkowe ulice

Umowa z nowym wykonawcą rozszerzona została o dodatkowe ulice, które również mają zostać przebudowane.

– Szczególnie stan ulicy Koźlej jest zły. Dlatego ta ulica też będzie przebudowana, podobnie jak boczne fragmenty ulicy 11 Listopada. Liczę na to, że główna arteria czyli ulica Kukułek będzie gotowa w ciągu kilku miesięcy – dodaje prezydent Sosnowca.

Oprócz przebudowy ulic, inwestycji towarzyszyć będzie budowa kanalizacji deszczowej, a także przebudowa sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej.

Czytaj także:

Mieszkańcy oburzeni przebiegiem inwestycji na ul. Kukułek [ZDJĘCIA]