1 kwietnia ruszy kolejny sezon Sosnowieckiego Roweru Miejskiego. Na miłośników dwóch kółek czekać będzie blisko 300 różnych rowerów.

Sosnowiecki Rower Miejski to alternatywny środek transportu, umożliwiający szybkie poruszanie się po mieście. Jest dobrym uzupełnieniem komunikacji miejskiej w Sosnowcu. Rowerzyści mają do dyspozycji 23 stacje – w tym jedna nową, w Milowicach i prawie 300 rowerów.

Po raz pierwszy system roweru miejskiego ruszył w czerwcu 2018 roku. Wtedy miłośnicy dwóch kółek mogli skorzystać z 9 stacji rowerowych. W tym sezonie będzie dostępnych prawie 300 rowerów: klasycznych, z fotelikami do przewożenia dzieci, tandemy, dla dzieci, trójkołowce dla osób z niepełnosprawnościami i cargo.

Do dyspozycji rowerzystów będą 23 stacje – w tym jedna nową, w Milowicach, tuż obok hali sportowej. – 24 stację odpalimy w maju – wtedy do użytku wróci stacja w centrum – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nie zmienia się cennik: 30 minut pozostaje bezpłatne, pierwsza godzina to koszt 1 zł, druga godzina 2 zł, trzecia 3 złote, a czwarta i każda następna 4 zł. Sosnowiecki Rower Miejski rusza 1 kwietnia, a sezon potrwa do końca listopada.

CZYTAJ TAKŻE:

Koniec sezonu rowerów miejskich. Jak wygląda tegoroczne podsumowanie?