Jaworzno przygotowuje się do powszechnych szczepień na COVID-19. W mieście już wkrótce będą działały cztery masowe punkty szczepień.

W Jaworznie obecnie zaplanowane są cztery powszechne punkty szczepień, które będą w stanie zaszczepić nawet po kilkaset osób dziennie. Punkty ulokowane są w sali gimnastycznej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy Al. Piłsudskiego 88 (Leopold-Podłęże), hali sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy ul. Inwalidów Wojennych (Osiedle Stałe), części poradni przyszpitalnej Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie przy ul. Chełmońskiego oraz w ATElier Kultury przy ul. Mickiewicza 2 (Centrum).

Aktualnie trwają kontrole zgłoszonych punktów przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Od wyników kontroli i dostaw szczepionek będą zależeć terminy uruchomienia powszechnych punktów szczepień.

Krzesło, Parawany, Pomieszczenie, Biała ściana
Punkty szczepień w Jaworznie – fot. UM Jaworzno

Powszechne punkty szczepień w Jaworznie

Pierwszym odebranym punktem szczepień powszechnych z otwartą już rejestracją, jest punkt w sali gimnastycznej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy Al. Piłsudskiego 88 (Leopold-Podłęże).

– Uruchomiony został punkt szczepień powszechnych w sali gimnastycznej na Leopoldzie. Punkt prowadzi Zespół Lecznictwa Otwartego. Od 23 kwietnia można rejestrować się na szczepienia w naszym punkcie przez rządową infolinię pod numerem 989 lub przy wykorzystaniu Internetowego Konta Pacjenta – mówi Jacek Nowak, prezes ZLO. – Rozpoczęcie szczepień w punkcie nastąpi 27 kwietnia. Planujemy tygodniowo szczepić 2520 pacjentów – dodaje.

Punkty szczepień w Jaworznie – fot. UM Jaworzno

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Masowy punkt szczepień w Sosnowcu gotowy. Miasto czeka na szczepionki