Masowy punkt szczepień w Sosnowcu jest już gotowy. Mieści się na terenie Szkoły Muzycznej przy ulicy Wawel 2. Ma działać przez siedem dni w tygodniu.

Początkowo punkt szczepień masowych w Sosnowcu miał ruszyć 19 kwietnia. Teraz mówi się o 25 kwietnia, a może dopiero 5 maja. – Miasto utworzyło punkt, teraz czekamy na ruch ze strony rządzących w naszym kraju. Jeśli rząd dostarczy szczepionki, to będziemy mogli wykonać 600 szczepień dziennie. Czekamy na szczepionki. W momencie gdy będziemy je mieć zaczynamy masowe szczepienia w Sosnowcu – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Szczepienia mogą być wykonywane nawet podczas nadchodzącej majówki. – Z naszej strony jesteśmy do tego przedsięwzięcia w pełni przygotowani – dodaje Dariusz Skłodowski, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19.

Budynek, Szkoła Muzyczna, Okna, Chodnik, Kostka brukowa
Masowy punkt szczepień w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Masowy punkt szczepień w Szkole Muzycznej

Punkt mieszczący się na terenie Szkoły Muzycznej ma działać przez siedem dni w tygodniu od godziny 10.00 do 20.00. Musi być jednak spełniony jeden warunek – do miasta muszą przyjechać szczepionki.

Szczepienia będą wykonywane przez pięć zespołów. Personel medyczny w większości wywodzi się z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Z kolei obsługa administracyjna złożona jest z pracowników sosnowieckich jednostek sportu, kultura, opieki społecznej oraz wolontariuszy – podkreśla Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej.

Osoba, Drukarka, Kartka, Szyba, Pomieszczenie, Lada
Masowy punkt szczepień w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Koronawirus w Sosnowcu. Punkty szczepień

Przypominamy, że każda osoba, która chce zostać zaszczepiona będzie musiała się najpierw zarejestrować. Następnie otrzyma informację z miejscem szczepienia. – Nie będzie szansy zaszczepienia się bez skierowania potwierdzonego przez system. Utworzenie nowego punktu nie oznacza jednocześnie likwidacji obecnie funkcjonujących. Nadal będą działały i szczepiły – dodaje pełnomocnik Anna Jedynak.

Jak informują urzędnicy, wszystkie punkty szczepień w Sosnowcu przy maksymalnych dostawach mogą wykonać blisko 22 tysiące szczepień tygodniowo. W sumie doliczając masowy punkt szczepień, który może wykonać ok. 4 tys. szczepień, tygodniowo w Sosnowcu będzie można zaszczepić około 26 tys. osób. – Niestety obecnie szczepimy ok 1000 osób dziennie. Jak widać możliwości mamy zdecydowanie większe – dodaje prezydent Arkadiusz Chęciński.

Dotąd w Sosnowcu zaszczepiło się ponad 47 tysięcy osób. Dwie dawki przyjęło osiem ponad osiem tysięcy.

Pomieszczenie, Okna, Filar, Krzesła
Masowy punkt szczepień w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Pierwsza komunia święta w diecezji sosnowieckiej. Czy odbędzie się w maju?