Są łatwe w założeniu i utrzymaniu, służą pożytecznym owadom i ładnie wyglądają. Łąki kwietne z roku na rok są coraz popularniejsze. W tym roku przybędzie ich też w Dąbrowie Górniczej.

O tym, że łąki kwietne to fantastyczny sposób na ciekawe i przede wszystkim ekologiczne zagospodarowanie terenu, nie trzeba już nikogo przekonywać. Stają się coraz bardziej popularne w dużych miastach.

W tym roku w Dąbrowie Górniczej łąki kwietne rozkwitną na placu Hutnika na os. Kasprzaka, przy ul. Adamieckiego od strony parku Hallera, na os. Mydlice – w rejonie ul. Legionów Polskich i na Placu Aktywności Mieszkańca przy ul. Grynia, a także w parku Zielona na wyspie na stawie.

Łąki kwietne w Dąbrowie Górniczej

Łąki kwietne to dobry sposób na ciekawe i ekologiczne zagospodarowanie terenu. Dobrze sprawdzają się m.in. wśród zabudowy, gdzie „przełamują” dominację betonu i miejskiego zgiełku. Nie wymagają dużych nakładów przy pielęgnacji, a jednocześnie dają doskonały efekt.

Łąki z jednorocznych roślin kwitnących są bardzo atrakcyjne, łatwe w założeniu i utrzymaniu. – Kwitnienie może utrzymywać się kilka miesięcy, ale wymagają corocznego odtwarzania. Wieloletnie łąki kwietne wymagają więcej cierpliwości i minimalnej pielęgnacji, m.in. koszenia. Kwitnienie zaczyna się przeważnie od drugiego roku. Dla szybszego osiągnięcia pożądanego efektu można zakładać łąki stosując mieszankę nasion jednorocznych i wieloletnich – wyjaśniają urzędnicy.

Łąki w miastach cieszą oko, a przy tym stają się domem i źródłem pożywienia dla pożytecznych owadów, które zapylają różnorodne rośliny i walczą ze szkodnikami. Kwietne łąki mogą powstawać nie tylko na gruntach gminnych, zakładać u siebie mogą je również osoby prywatne czy zarządcy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Sosnowcu powstaną nowe łąki kwietne. Miasto kupi 30 tys. roślin