Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie zatrzymali dwie osoby podejrzane o liczne kradzieże i włamania. Sprawcy dokonali włamań do 4 pojazdów oraz usiłowali włamać się do salonu fryzjerskiego i sklepu.

Wywiadowcy z jaworznickiej prewencji uzyskali zgłoszenie dotyczące szeregu włamań do pojazdów oraz uszkodzonej szyby witryny sklepowej w dzielnicy Jaworzno. Cztery zaparkowane pojazdy posiadały wybite szyby, a z ich wnętrza dokonano kradzieży różnych przedmiotów.

Ponadto, sprawcy usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do sklepu, wybijając szybę w drzwiach, jednak zostali spłoszeni poprzez uruchomiony alarm. Funkcjonariusze, na podstawie pozyskanych informacji ustalili sprawców przestępstw. Mężczyźni tego samego dnia zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania.

Podczas wykonywania czynności procesowych funkcjonariusze kryminalni ustalili, że Ci sami mężczyźni pod koniec kwietnia br. usiłowali włamać się do Salonu Fryzjerskiego, za co również pełnoletni sprawca usłyszał zarzut.

W wyniku swoich działań zatrzymani dokonali kradzieży i zniszczeń na łączną kwotę 15 tysięcy złotych. Pełnoletniemu sprawcy przestępstw grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec nieletniego konsekwencje wyciągnie Sąd ds. Rodzinnych i Nieletnich.