Zagłębie Sosnowiec pokonało Podhale Nowy Targ 3:2 na inaugurację rozgrywek Polskiej Hokej Ligi.

Hokeiści Zagłębia w wyjazdowym spotkaniu pokonali Podhale Nowy Targ i udanie rozpoczęli nowy sezon Polskiej Hokej Ligi. Sosnowiczanie zagrali w czerwonych koszulkach z dużym herbem sekcji hokejowej.

Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy, którzy częściej stwarzali zagrożenie pod bramką Rafała Radziszewskiego. W siódmej minucie spotkania bliski otwarcia wyniku był Kacper Guzik, ale jego szybki strzał i dobitkę zdołał wybronić bramkarz Zagłębia. W odpowiedzi strzałem z najazdu popisał się Tomasz Kozłowski, jednak jego próbę bez problemu wybronił Przemysław Odrobny. Trzy minuty później blisko pokonania Radziszewskiego był Richard Jencik.

KH Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 2:3 – fot. Sławomir Bomba
KH Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 2:3 – fot. Sławomir Bomba

Z każdą kolejną minutą sosnowiczanie rozkręcali się i coraz śmielej atakowali na bramkę Podhala. Pokonać Przemysława Odrobnego udało się dopiero w 19. minucie. Zrobił to Tomasz Kozłowski. Gospodarze co prawda wyrównali, ale bramka została zdobyta po syrenie kończącej pierwszą odsłonę i nie została uznana.

Początek drugiej tercji również należał do ekipy z Nowego Targu. Blisko doprowadzenia do wyrównania był Tomas Frank, ale jego strzał odbił bramkarz sosnowiczan.

W 25. minucie było już 2:0. Po szybkiej kontrze z nadgarstka w okienko wystrzelił Filip Stoklasa, po strzale czeskiego napastnika krążek odbił się od słupka i wpadł do bramki. Chwilę później bliski zdobycia kontaktowego gola był Bartłomiej Neupauer, jednak na wysokości zadania stanął Radziszewski. Bramkarz Zagłębia był również górą dwie minuty później broniąc strzał Krystiana Dziubińskiego. Napastnik Podhala dopiął swego w 37. minucie.

Sporo emocji kibicom dostarczyła trzecia kwarta. W 54. minucie Nikita Bucenko zmusił do kapitulacji bramkarza Podhala. Gospodarze rzucili się do ataku, ale zdołali odpowiedzieć tylko trafieniem Macieja Sulka. Na doprowadzenie do remisu zabrakło im czasu.

We wtorek, 17 września, podopieczni Marcina Kozłowskiego zagrają kolejny mecz. Do Sosnowca przyjedzie JKH GKS Jastrzębie. Początek o godz. 19.00.

KH Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Bramki: 0:1 – Tomasz Kozłowski (19.), 0:2 – Filip Stoklasa (25.), 1:2 – Krystian Dziubiński (37.), 1:3 – Nikita Bucenko (54.), 2:3 – Maciej Sulka (59.)

Podhale: Odrobny – Suominen, Mrugała, Svec, Dziubiński, Worwa – Arousva, Kameneu, Franek, Neupauer, Guzik – Wsół, Sulka, Jencik, Pettersson, Wielkiewicz oraz Siuty i Słowakiewicz

Zagłębie: Radziszewski- Cunik, Horzelski, Kozłowski, Słaboń, Salamon – Kaluža , Tryasunov, Oriechin, Korczocha, Garszyn- Charousek, Podsiadło, Bernacki, Butsenko, Stoklasa- Działo, Nahunko, Sikora, Stojek, Jaskólski.

Kary: 36-4. Strzały: 36-20. Widzów: ok. 900 osób.