Hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem lepszy od sosnowiczan okazał się mistrz Polski, JKH GKS Jastrzębie. To jednak nie koniec ich kłopotów.

Jastrzębianie na samym początku spotkania wytworzyli sobie przewagę. Zagłębie odpowiedziało trafieniami Damiana Piotrowicza i Jarosława Rzeszutki, jednak to było za mało. Remis trwał ledwie 30 sekund, po których Frenks Razgals, a następnie Siarhiej Bahalejsza trafiali do bramki gospodarzy.

Hokeiści Zagłębia po porażce spadli na ósmą lokatę w lidze, ostatnią dającą play offy. Gorsi w lidze są od nich jedynie zawodnicy Podhala Nowy Targ. Szansę na poprawę sytuacji sosnowiczanie będą mieli w czwartek, 7 października. Na własnym terenie zmierzą się z Cracovią.

Zespół z Krakowa to wicelider tabeli Polskiej Hokej Ligi. Przewagą sosnowiczan jest fakt, że Cracovia do rywalizacji z nimi przystąpi dwa dni po rozegraniu spotkania z nieźle dysponowanym GKS-em Tychy, który będzie chciał się podnieść po porażce z Unią Oświęcim.

Zagłębie już w najbliższym spotkaniu nie będzie mogło skorzystać z usług Patryka Wysockiego. 22-letni obrońca poprosił o rozwiązanie swojego kontraktu. Powodem decyzji Wysockiego była niewystarczająca liczba minut na tafli.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Jak zatrzymać hokejowego mistrza?