Udało się zatrzymać zrzut ścieków do Przemszy, które wpadały do rzeki od sobotniej awarii zbiornika w przepompowni w Jaworznie.

W niedzielę, 15 września, po godzinie 20.00 zablokowano przelew burzowy, którym ścieki z uszkodzonej pompowni awaryjnie trafiały do Przemszy. – Przelew burzowy został zakorkowany i żadne ścieki nie wpływają już do Przemszy. Sytuacja została opanowana – powiedział Sławomir Grucel, rzecznik prasowy spółki Wodociągi Jaworzno.

Ścieki cały czas odbierane są przez beczkowozy i przewożone do oczyszczalni. Powstała sytuacja nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców Jaworzna oraz nie ma wpływu na jakość produkowanej przez Wodociągi Jaworzno wody.

AKTUALIZACJA

[9.00] Ścieki cały czas zakorkowane. Zero zrzutu ścieków do rzeki Przemsza. – Ścieki wywożone są beczkowozami na oczyszczalnie. Przystępujemy do rozpoznania i naprawy awarii – przekazał Sławomir Grucel.

[13.20] Ruszyła naprawa zbiornika głównego na przepompowni ścieków przy ul. Batorego w Jaworznie. – Na dziś zaplanowano m.in. wymianę części armatury oraz rozpoczęto kompletowanie materiałów stalowych. Na wtorek, jeśli nic się nie zmieni, przewidziane zostały prace spawalnicze – poinformował Sławomir Grucel, rzecznik prasowy spółki Wodociągi Jaworzno.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Awaria pompowni. Ścieki wylewają się do Przemszy. Trwają prace naprawcze