Na początku czerwca nie zabraknie wielu atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Zawiercia. Kulminacją będzie Miejski Dzień Dziecka.

We wtorek, 1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tradycyjnie jest to dzień zabawy i radości, nie dziwi zatem fakt, że zagłębiowskie miasta przygotowały wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców. Nie inaczej jest w przypadku Zawiercia, gdzie obchody tego święta potrwają kilka dni.

1 czerwca w Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu odbędą się warsztaty plastyczne i konkursy z nagrodami. Dla najmłodszych przygotowano m.in.: malowanie twarzy, kalambury czy wspólne tworzenie plakatu. Natomiast 1 i 2 czerwca (wtorek i środa) zawody sportowe organizuje OSiR Zawiercie.

Punktem kulminacyjnym Tygodnia Dziecka w Zawierciu będzie wydarzenie w parku miejskim im. A. Mickiewicza organizowane w sobotę, 5 czerwca. Zabawa rozpocznie się o godzinie 15. W programie między innymi: animacje i twórcze warsztaty dla dzieci, zabawy oraz pokazy taneczne z YOUCANDOIT Dance Studio – Zawiercie, pokazy naukowe, bańki mydlane, kiermasz i wymiana książkowa.

CZYTAJ TAKŻE:

Rusza tydzień dziecka – czas pełen atrakcji i zabaw