OSiR Zawiercie ogłosił przetarg na budowę tężni solankowej. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 23 grudnia.

W najbliższym czasie Zawiercie wzbogaci się o kolejne ciekawe miejsca, które zagwarantują mieszkańcom możliwość spędzania wolnego czasu w atrakcyjnie zaaranżowanym plenerze, przyczyniając się do poprawy jakości ich życia, niezależnie od wieku oraz preferowanej formy wypoczynku.

W mieście powstanie tężnia solankowa, czyli miejsce gdzie wytwarzany jest specyficzny mikroklimat, pomagający w leczeniu chorób układu oddechowego i we wzmocnieniu systemu odpornościowego. Specjaliści zaznaczają, że godzinny pobyt w pobliżu tężni solankowej pozwala na przyswojenie takiej samej dawki jodu, jak w trakcie trzech dni spędzonych nad morzem.

– Wychodzimy z założenia, że zawsze warto inwestować w zdrowie mieszkańców. Wdychanie solanki ma potwierdzony przez lekarzy zbawienny wpływ na organizm człowieka. Powietrze wokół tężni tworzy mikroklimat podobny do tego, którym możemy cieszyć się nad morzem – mówi Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do 23 grudnia. Do przetargu firmy mogą zgłaszać się do 26 października. Obiekt będzie zlokalizowany na terenach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu (od strony ul. Sienkiewicza, w rejonie kortów).