W sobotę, 12 grudnia odbędzie się oficjalne otwarcie miejskiego lodowiska w Zawierciu. Przez pierwsze dwa dni wejście będzie bezpłatne.

Dobra wiadomość dla amatorów sportów zimowych. Od soboty, 12 grudnia, będzie można korzystać z lodowiska OSiR przy ul. Wierzbowej w Zawierciu. Ponadto, przez pierwsze dwa dni lodowisko będzie udostępnione nieodpłatnie dla wszystkich chętnych. Następnie, za bilet normalny będzie trzeba zapłacić 4 zł, a ulgowy 2 zł (dzieci do lat 7 wstęp na lodowisko bezpłatny).

Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do niedzieli od godziny 8:00 do godziny 20:00. – Uprzejmie prosimy użytkowników lodowiska o obserwowanie warunków atmosferycznych i ewentualnie przed wyjściem na łyżwy, w razie wątpliwości kontakt z obsługą lodowiska pod numerem 664 990 407, ponieważ w trosce o bezpieczeństwo naszych użytkowników, mogą pojawić się przerwy w funkcjonowaniu spowodowane np. kruchością lodu – informują pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu.

Warto również pamiętać, że ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną, wprowadzono nowe zasady. Jednorazowo na ślizgawce przebywać może do 60 osób. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzegania szczególnych zasad bezpieczeństwa, w tym do noszenia maseczek zakrywających usta i nos na terenie obiektu, w kolejce do kasy i podczas przemieszczania się w obiekcie oraz na samej płycie lodowiska, również podczas jazdy na łyżwach.

Ponadto, każda osoba na terenie obiektu zobowiązana jest do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt. Stojąc w kolejce, przed obiektem i w kolejce, należy zachować dystans (min. 1,5 – 2 m). W związku z sytuacją epidemiologiczną wypożyczalnia łyżew i chodzików jest nieczynna. Z lodowiska nie mogą korzystać osoby z objawami infekcji.