Sosnowiecki Tydzień Dziecka powraca. Na dzieciaki czeka 6 dni pełne zabaw i to w różnych częściach miasta. Pierwsze wydarzenia zaplanowano na 1 czerwca.

W 2020 roku, ze względu na pandemię, Tydzień Dziecka nie odbył się. W tym roku tydzień pełen atrakcji dla dzieci odbędzie się, ale w nieco zmienionej formule. – Tym razem nie chcemy odbierać dzieciom radości. Ze względu na obostrzenia nie możemy jeszcze powrócić do Tygodnia Dziecka w tradycyjnej formule na Górce Środulskiej, ale za to możemy zrobić go nieco inaczej. Na najmłodszych sosnowiczan czekają atrakcje – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

1 i 2 czerwca wiele wydarzeń przygotowały sosnowieckie jednostki kultury, w tym m.in. Muza, amfiteatr w parku im. Jacka Kuronia, Teatr Zagłębia czy Miejski Klub Maczki. Na najmłodszych czekają gry i zabawy, wycieczki, warsztaty, festyn, a także spektakl teatralny.

3 czerwca wydarzenia odbędą się w parkach i na placach zabaw. – Od godziny 16 na najmłodszych czekają pokazy cyrkowe, a także animacje. Nasze ekipy będzie można spotkać m.in. w Zagórzu, Pogoni, Klimontowie, Juliuszu, Sielec itd – mówi Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta ds. kultury, rozwoju i dialogu społecznego. – W wybranych miejscach będzie także Sosnowiecka Orkiestra Dęta – dodaje.

Od 4 czerwca, w różnych częściach miasta odbędą się pokazy cyrkowe. Dodatkowo, jednostki kultury przygotowały kolejne atrakcje i zabawy dla najmłodszych. 5 czerwca w obchody włącza się Wake Zone Stawiki, a 6 czerwca Akademia Zagłębia Sosnowiec przy ul. Kresowej organizuje Zagłębiowski Dzień Dziecka ze strefą piłkarską, gastronomiczną oraz innymi atrakcjami.

Cały program tradycyjnie jest już dostępny na stronie internetowej wydarzenia.