Szpital św. Barbary w Sosnowcu otrzyma od Ministerstwa Zdrowia milion złotych na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu został nagrodzony przez Ministerstwo Zdrowia za największą aktywność donacyjną w latach 2017-2019. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej szpital otrzyma milion złotych dofinansowania na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

– Serdecznie dziękujemy za docenienie aktywności donacyjnej w naszym szpitalu, a tym samym za uznanie dużego wkładu zespołu koordynującego, który identyfikuje, kwalifikuje oraz sprawuje opiekę nad dawcami. Przyznane środki pozwolą nam na podniesienie jakości działań w obszarze medycyny transplantacyjnej – podkreśla Krzysztof Bestwina, dyrektor Szpitala św. Barbary w Sosnowcu.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu – fot. mat. pras.

Sprzęt dla sosnowieckiego szpitala

Niebawem na oddział anestezjologii i intensywnej terapii sosnowieckiego szpitala trafi 19 nowych łóżek do intensywnego nadzoru o wartości 570 tys. złotych, przenośny aparat USG do wykonywania wkłuć centralnych o wartości 100 tys. złotych oraz 11 zestawów dla stanowisk intensywnej terapii (pompy strzykawkowe, pompy objętościowe, stacje dokujące).

Zakupiony ze środków Ministerstwa Zdrowia sprzęt pomoże w sprawowaniu jeszcze lepszej, bardziej nowoczesnej opieki nad pacjentem wymagającym stałego nadzoru – dodaje dr Dorota Dudek-Dyczkowska, kierownik oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Sosnowiecki Szpital Miejski rusza z bezpłatną szkołą rodzenia. Trwa akcja #RodzęwSosnowcu