Tężnia solankowa na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu jest już otwarta. Korzystając z niej warto pamiętać o reżimie sanitarnym.

Zawiercie wzbogaciło się o kolejne ciekawe miejsce, które zagwarantuje mieszkańcom możliwość spędzania wolnego czasu w atrakcyjnie zaaranżowanym plenerze, przyczyniając się do poprawy jakości ich życia, niezależnie od wieku oraz preferowanej formy wypoczynku.

Nowa tężnia solankowa znajduje się na terenach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu (wejście znajduje się od strony ulicy Sienkiewicza). Jest to miejsce, gdzie wytwarzany jest specyficzny mikroklimat, pomagający w leczeniu chorób układu oddechowego i we wzmocnieniu systemu odpornościowego.

Specjaliści zaznaczają, że godzinny pobyt w pobliżu tężni solankowej pozwala na przyswojenie takiej samej dawki jodu, jak w trakcie trzech dni spędzonych nad morzem. – Zachęcam wszystkich mieszkańców do skorzystania z nowego obiektu. Pierwsze opinie są bardzo pozytywne – zachęca Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.

Korzystając z tężni należy pamiętać o obowiązujących zasadach sanitarno-epidemiologicznych. Obiekt jest otwarty od godziny 8 do 21. Wejście jest bezpłatne.