Rozpoczęła się budowa tężni solankowej w Zawierciu. W ramach zadania, na terenach Ośrodka Sportu i Rekreacji, pojawią się także elementy małej architektury oraz cała infrastruktura techniczna.

W najbliższym czasie Zawiercie wzbogaci się o kolejne ciekawe miejsca, które zagwarantują mieszkańcom możliwość spędzania wolnego czasu w atrakcyjnie zaaranżowanym plenerze, przyczyniając się do poprawy jakości ich życia, niezależnie od wieku oraz preferowanej formy wypoczynku.

W mieście powstaje tężnia solankowa, czyli miejsce gdzie wytwarzany jest specyficzny mikroklimat, pomagający w leczeniu chorób układu oddechowego i we wzmocnieniu systemu odpornościowego. Specjaliści zaznaczają, że godzinny pobyt w pobliżu tężni solankowej pozwala na przyswojenie takiej samej dawki jodu, jak w trakcie trzech dni spędzonych nad morzem.

Konstrukcja wykonana będzie z drewna świerkowego i będzie miała kształt sześcioboku. W ramach zadania, na terenach Ośrodka Sportu i Rekreacji, pojawią się także elementy małej architektury oraz cała infrastruktura techniczna. – Liczymy na to, że budowa zakończy się jeszcze w tym roku. Wykonawcą inwestycji wartej blisko 400 tys. zł jest firma Aquarius Środa & Holisz – mówią przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zawierciu.