Zagłębie Sosnowiec pozyskało trzeciego tego lata piłkarza z Portugalii. Dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok podpisał Gonçalo de Almeida Gregório, który występuje na pozycji środkowego napastnika.

Urodzony w Lizbonie 25-letni Gonçalo de Almeida Gregório ostatnio był zawodnikiem FC Pacos Ferreira, który to klub awansował w 2019 roku do portugalskiej ekstraklasy. Zawodnik został pozyskany z FC Pacos Ferreira na zasadzie transferu definitywnego.

W trakcie dwóch ostatnich sezonów był wypożyczany do klubów grających na na trzecim poziomie rozgrywkowym – Casa Pia i Braga B. W obu tych zespołach kończył rozgrywki z tytułem króla strzelców. Łącznie w ostatnich dwóch sezonach strzelił 44 bramki. Gdyby nie perturbacje związane z pandemią, ten wynik byłby z pewnością jeszcze lepszy.

Zanim piłkarz związał się z Zagłębiem dostał oferty gry w ekstraklasie Cypru i Angoli. – Te oferty zawodnik odrzucił, gdyż widział większe możliwości promocji w naszym klubie -wyjaśnia Robert Tomczyk, dyrektor sportowy Zagłębia.

Portugalczyk poza występami w FC Pacos Ferreira, Braga B czy Casa Pia grał także w Vilafraquense, Leixoes, Farense, Belenenses SAD, Loures, a także w ekipach młodzieżowych Belenenses i Setubal.

Gonçalo Gregório ma paszport portugalski, ale stara się mocno o obywatelstwo Angoli. Związane jest to z możliwością gry w reprezentacji tego kraju. Trener Angoli widzi bowiem Gregorio w ekipie narodowej.

– Cieszę się, że związałem się z Zagłębiem, w którym to klubie jest trzech moich rodaków. To Martim Maia, Joao Oliveira i Fabio Ribeiro, który jest analitykiem. Chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony i pomóc Zagłębiu w realizacji celów sportowych. Postaram się zaprezentować jak najlepsze umiejętności, by nie zawieść kibiców – podkreśla Gonçalo de Almeida Gregório.