Dwa nowe respiratory i dwa kardiomonitory trafiły właśnie do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Będą służyły pacjentom oddziału intensywnej opieki medycznej.

Sosnowiec kupił dwa nowe respiratory i dwa kardiomonitory. Urządzenia będą pracowały w budynku szpitala przy ulicy Zegadłowicza. – To dobrze zainwestowane pieniądze, a mówimy o kwocie blisko 230 tys. zł. Wcześniej na rzecz szpitala kupiliśmy warty 316 tys. zł ambulans – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nowy sprzęt trafił do sosnowieckiego szpitala – fot. UM Sosnowiec
Nowy sprzęt trafił do sosnowieckiego szpitala – fot. UM Sosnowiec

Respiratory i kardiomonitory, które pomogą w nierównej walce z koronawirusem o zdrowie i życie pacjentów, będą wykorzystywane w oddziale intensywnej opieki medycznej naszego szpitala. To również ogromne wsparcie na przyszłość – specjalistyczny sprzęt będzie także służył wszystkim pacjentom po zażegnaniu okresu pandemii – powiedziała Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Przypomnijmy, że to już kolejne zakupy miasta na rzecz sosnowieckiego szpitala. W marcu placówka otrzymała ambulans wyposażony m.in. w przenośny respirator.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Kolejne zmiany w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Co się zmieni?

 

23 KOMENTARZE

 1. Czyli jednak szpital miał i ma potrzeby, a przypominam, że rok temu zamiast przekazać środki dla szpitala, miasto Sosnowiec przekazało 50 tysięcy dla Gdańska i to na zabawę!!!

  • Raczej nie miał ale dobrze zrobić sobie zdjęcie z respiratorami niż z kibolstwem na patelni. No przecież trzeba odwracać pijar negatywny który zrobili pupile, na to kasa musi być i koniec dyskusji.

 2. A papier toaletowy i środki czystości zostały zapewnione ? Czy znowu będziemy siadkami apeli i zbórek tychże na potrzeby szpitala??

 3. Odkrywczy ten Pan Prezydent Chęciński.
  Skoro odpowiada za szpital to psim obowiązkiem zadbać za w miarę poprawne leczenie mieszkańców.
  Nawet obowiązek przekuwa w propagandę sukcesu jak ma to wypraktykowane.

  • Widzący pijar to pijar i nie odpuści nawet na milimetr i Odpowiedz sobie co poza tym może pokazać. Dzień bez pijaru to dzień stracony!!!!!!

 4. Focia dokładnie w stylu propagandy Trybuny Ludu – towarzysz, dostojnik „xyz” przekazuje klasie pracującej miast i wsi „coś coś tam…”

  Fakt że ten cenny dar kupiono za pieniądze klasy pracującej miast i wsi – a nie z kieszeni i prywatnej kasy ówczesnego towarzysza, dostojnika – nie ma żadnego znaczenia.

  Historia kołem się toczy

  Czy naprawdę nikt życzliwy Arkadiuszowi nie jest w stanie mu wytłumaczyć że takie parcie na szkło i ekspozycja jego twarzy w setkach wydarzeń, ośmiesza go coraz bardziej skutecznie.

  Przecież w Urzędzie funkcjonuje Wydział Zdrowia, są inne wydziały, są samorządowcy, jest Przew.Rady Miejskiej – dlaczego ich nie zaproszono do tej foci????

 5. 500 tys na szpital, a z 500 mln /na pewno tyle wyjdzie co najmniej/ stadion to nieźle wydane pieniądze!
  Kto idzie o zakład, że Wielki Dobroczyńca, gdy przyjdzie czas nie będzie korzystał z państwowej służby zdrowia, bo to do czego tacy jak on ją doprowadzą będzie stanowić zbyt duże ryzyko?

  Do redakcji: jeśli chwalicie się niezależnością przestańcie wchodzić w 4-litery Wodzowi Kiboli i napiszcie choćby o tym, że planuje strefę płatnego parkowania.
  O syfie w parkach / skwerach i mieście ogólnie, mimo szumnie reklamowanych przez Słońce Sosnowca akcji sprzątania.
  Napiszcie o walących się drogach.
  Napiszcie o gównianym oświetleniu ulic o zmierzchu i o świcie /i nie tylko/
  Im więcej wciskacie lewej reklamy, tym bardziej Wódz Opatrzności wychodzi bokiem: miasto zakorkowane, „remonty” jedynie trwają a postęp jak za kamienia łupanego, nic tylko szumna propaganda sukcesu… rzygać się chce: za Gierka też cisnęli kit, jednak powstawały miasta i fabryki, a nikt za sukces nie uznawał wymalowania pasów na chodzikach… jakie czasy takie osiągnięcia i władza…

  • Zejdziesz zaraz na serce. Po co się tutaj tak męczysz, zmień portal i tyle.
   Co do strefy płatnego parkowania, już dawno powinna być. Wszędzie doja a u nas SK za darmo gdzie chce parkuje.

 6. Anonimie Masz rację również wiadukty i mosty są w fatalnym stanie a rodzinka wodza doi kasę na potęgę a ten ogłupiony sosnowiecki lud patrzy i nic nie kuma. W jego wydaniu nepotyzm może być przykładem dla całego kraju, a nazywać powinien się NEPOTAS.

 7. Jesteście strasznie dokuczliwi i niesprawiedliwi – przyjrzyjcie się dokładnie temu zdjęciu:

  Przedstawia ono pracowników firmy kurierskiej, przypadkowo podobnych do Kawki i Chęcińskiego – którzy dopiero co rozładowali tira z aparaturą medyczną pod bramą szpitala i szykują się teraz do odwinięcia ładunku z folii.

  Przecież chyba nikt trzeźwy nie pomyślał że wyciągnięto to z magazynu szpitala, owinięto folią, ustawiono w rządek obok siebie tylko aby to sfotografować na tzw. „ustawkę propagandową” Przecież takie rzeczy to tylko w TVP.

  • Masz rację przecież Chęcińskiego nigdzie poza Ludowym nie uświadczysz musi pilnować tej drużyny z korupcją w tle i jeszcze teraz żeby młodego nie oszwabili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here