Włoch Sacha Modolo z UAE Team Emirates wygrał drugi etap 74. Tour de Pologne z Tarnowskich Gór do Katowic. Nowym liderem wyścigu został Danny Van Poppel (Team Sky).

W drugim dniu rywalizacji w Tour de Pologne 2017 kolarze mieli do pokonania 142 kilometry. Start nastąpił w Tarnowskich Górach, a na trasie umiejscowiono trzy lotne premie – w Piekarach Śląskich, Chorzowie oraz Siemianowicach Śląskich – w których najlepiej poradził sobie Adrian Kurek z CCC Sprandi Polkowice.

W Katowicach kolarze przejechali m.in. trzy okrążenia liczące po 17 kilometrów. Jako pierwszy metę minął Włoch Sacha Modolo. Drugie miejsce zajął Danny Van Poppel, a trzecie Maximilian Walscheid. Na ósmej pozycji sklasyfikowany został Peter Sagan (Bora Hansgrohe). Triumfator pierwszego etapu zaatakował na finiszu, ale zablokowany przez innych kolarzy, nie był w stanie włączyć się do walki o zwycięstwo.

– Od półtora miesiąca szykowałem się do wyścigu w Polsce i jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wygrać. Jest to, dla mnie i dla mojej drużyny, ogromny sukces – powiedział na antenie TVP Sport Sacha Modolo. – Dla mnie osobiście każde zwycięstwo w World Tour jest bardzo ważne. Nie jestem jeszcze takim mistrzem, jak Peter Sagan, ale wierzę, że kiedyś mu dorównam – dodał.

Kto najlepszy z Polaków?

Najlepszy z Polaków – Tomasz Marczyński – był szesnasty. Na 42. miejscu uplasował się Rafał Majka z Bora Hansgrohe.

Kto prowadzi w generalce?

W klasyfikacji generalnej prowadzi Danny Van Poppel przed Peterem Saganem i Sachą Modolo. Wszyscy mają taki sam łączny czas (6 h 11’27”). O kolejności zadecydowała suma miejsc na etapach.

Co następnego dnia?

W poniedziałek (31 lipca) kolarze wjadą już w góry. Trzeci etap poprowadzi z Jaworzna do Szczyrku (161 km) i zakończy się krótką wspinaczką do hotelu Orle Gniazdo. Do głosu na pewno dojdą kolarze walczący o wygranie w klasyfikacji generalnej. Jednym z faworytów tego etapu jest niewątpliwie Rafał Majka.

– Poniedziałkowy etap będzie zupełnie inny, bo jedziemy w góry. Ci, którzy chcą się liczyć w klasyfikacji generalnej, nie mogą czekać na ostatnich kilkaset metrów przed metą. Tutaj trzeba szukać okazji wcześniej. Później będą kolejne etapy, w tym te bardzo trudne w Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej, więc w poniedziałek w Szczyrku nie poznamy zwycięzcy, ale myślę, że kilka nazwisk z listy tych, którzy mieli się liczyć, będzie można odhaczyć – zapowiada Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Tygodnik Twoje Zagłębie jest jednym z regionalnych patronów medialnych 74. Tour de Pologne.


PRZECZYTAJ TAKŻE:


Etapy 74. Tour de Pologne:

1. etap (29 lipca 2017): Kraków – Kraków (137 km)
2. etap (30 lipca 2017): Tarnowskie Góry – Katowice (142 km)
3. etap (31 lipca 2017): Jaworzno – Szczyrk (161 km)
4 etap (1 sierpnia 2017): Zawiercie – Zabrze (238 km)
5. etap (2 sierpnia 2017): Olimp Nagawczyna – Rzeszów (130 km)
6. etap (3 sierpnia 2017): Wieliczka – Zakopane (189 km)
7. etap (4 sierpnia 2017): Bukowina Tatrzańska – Bukowina Tatrzańska (132 km)