Tour de Pologne. Największe kolarskie wydarzenie w Polsce po raz kolejny zawita do naszego regionu. Już 1 sierpnia w Jaworznie rozpocznie się jeden z etapów najbliższego wyścigu.

Jaworzno po raz kolejny stanie się areną największego kolarskiego wydarzenia w Polsce. Z jaworznickiego rynku wystartuje bowiem jeden z etapów najbliższego 74. Tour de Pologne. Umowa w tej sprawie została podpisana na początku lutego.

Jak przekazali nam organizatorzy wyścigu, rozmowy z miastem trwały kilka miesięcy i zakończyły się sukcesem.

– Jaworzno było już dwa razy na trasie Tour de Pologne, jako miasto startowe i premia specjalna. Teraz znowu pojawią się tam kolarze największych grup świata i bardzo się z tego cieszę, bo to miejsce, gdzie ludzie kochają i rozumieją sport – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.


Zadowolenia z decyzji Czesława Langa nie ukrywa Tadeusz Kaczmarek, wiceprezydent Jaworzna.

– Bardzo się cieszę, bo na podstawie doświadczeń w pracy z organizatorem wyścigu, czyli firmą Lang Team, będziemy mogli zorganizować start etapu z naszego rynku – powiedział tuż po podpisaniu umowy.

Przygotowania idą pełną parą

Tour de Pologne w poprzednich latach cieszył się wśród mieszkańców sporym zainteresowaniem. Miejscy urzędnicy pracują już, aby w tym roku było podobnie.

– Przygotowania do startu idą pełną parą. Co chwilę przychodzą nam jednak do głów nowe pomysły. Chcemy zacząć działania już wiosną – podkreśla Tadeusz Kaczmarek.

Będzie sporo atrakcji

Przy okazji legendarnego już wyścigu, w mieście odbędzie się wiele imprez towarzyszących. Czego mieszkańcy Jaworzna mogą się spodziewać?

– Zorganizujemy cykl różnych imprez. Podczas świętowania Dni Jaworzna będzie też miejsce dla roweru. Zorganizujemy też wyścig, w którym nagrodą będzie rower – wyjaśnia wiceprezydent Jaworzna.

Tour de Pologne to największa kolarska impreza w Polsce i tej części Europy. Możliwe, że Jaworzno znajdzie się na mapie wyścigu na dłużej. Przedstawiciele miasta podpisali bowiem list intencyjny, aby miasto gościło najlepszych kolarzy również w 2018 roku.

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Jaworzno pomimo że bliskie to nie jest położone w naszym regionie. Zagłębie Krakowskie nie jest tożsame z Zagłębiem Dąbrowskim. Myślałem że takie rzeczy powinny być zrozumiałe dla ludzi którzy prowadzą portal regionalny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here