Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu poinformowała o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko 8 członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się sutenerstwem.

Śledczy ustalili, że grupa czerpiąca korzyści z cudzego nierządu prowadziła w latach 2011-2019 na terenie m.in. Katowic, Rybnika i Wrocławia kluby nocne. Kobiety pracujące w lokalach oficjalnie zatrudniane były na stanowiskach barmanek, tancerek i hostess, które miały za zadanie serwować drinki i prezentować taniec erotyczny.

Rzeczywistość była jednak zgoła inna, ponieważ poza tańcem, kobiety proponowały klientom usługi seksualne na terenie lokali w przygotowanych uprzednio klubowych pokojach.

Właściciele oficjalnie nie uczestniczyli w tym procederze, ale po spotkaniach z klientami kobiety musiały oddawać część zarobionych pieniędzy rzekomo na rzecz opłaty za wynajem pokoi. Ponadto szefostwo, na życzenie klientów, organizowało przy pomocy współpracujących taksówkarzy transport kobiet do innych miejsc niż klub, w których uprawiały one nierząd.

Oskarżonym za działanie w grupie przestępczej oraz ułatwianie prostytucji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi do lat 5 pozbawienia wolności. Dodatkowo dwie osoby prokurator oskarżył o kierowanie grupą przestępczą, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.