echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu postawiła trzeci zarzut Tomaszowi M. z Sosnowca, który jest podejrzany o zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic. Mężczyzna jest podejrzany o seksualne wykorzystanie innego dziecka.

Zabójstwo Sebastiana wstrząsnęło opinią publiczną w regionie. Do zdarzenia doszło w maju, wówczas chłopiec wyszedł, aby pobawić się z innymi dziećmi. Do domu miał wrócić po zabawie na pobliskim placu zabaw w dzielnicy Dąbrówka Mała. Chłopiec wysłał SMS-a do matki z prośbą o przesunięciu powrotu na godzinę 19.30. Otrzymał zgodę na późniejszy powrót, jednak do domu już nie wrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Następnego dnia śląska policja poinformowała, że chłopiec nie żyje. Ciało chłopca znaleziono na terenie miejsca budowy w Sosnowcu. Sprawcą uprowadzenia i zabójstwo 11-letniego nastolatka z Katowic okazał się 41-letni mieszkaniec Sosnowca. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, w tym zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Nowe zarzuty dla Tomasza M.

Śledczy skrupulatnie zbierali ślady i wszelkie dowody tego przestępstwa. W trakcie trwającego śledztwa mężczyzna był przesłuchiwany już siedem razy. Za każdym razem przyznał się do popełnienia tej zbrodni.

Dzięki żmudnym działaniom policja z prokuraturą natrafili na nowe informacje, które sprawiły, że Tomasz M. usłyszał trzeci zarzut.

– Tomasz M. usłyszał trzeci zarzut, dotyczący innego dziecka. Chodzi o przestępstwo o charakterze pedofilskim. Ta sprawa nigdy nie została zgłoszona organom ścigania. W trakcie przesłuchania M. częściowo przyznał się do tego zarzutu i złożył wyjaśnienia – mówi Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Prokuratura, ze względu na dobro pokrzywdzonego i trwające śledztwo, nie ujawnia więcej informacji na ten temat. Rzecznik prokuratury zaznacza jednak, że badana jest przeszłość podejrzanego oraz każda informacja, jaka pojawia się na jego temat.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Obecnie Tomasz M. przebywa w areszcie, który został mu przedłużony do 19 listopada.

CZYTAJ TAKŻE:

Prokuratura wznowi śledztwo w sprawie śmierci 13-latki. Oskarżony za zabicie nastolatka był jej wujkiem

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);