Sąd Okręgowy w Katowicach zdecydował o przedłużeniu aresztu dla Tomasza M., który podejrzany jest o porwanie i zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic. Mężczyzna spędzi w areszcie kolejne 3 miesiące.

Okres aresztowania podejrzanego został przedłużony do 18 maja. Ponadto, w czwartek sąd w Katowicach rozpozna wniosek prokuratury w sprawie skierowanie Tomasza M. na obserwację psychiatryczną, która ma pomóc jednoznacznie ustalić czy mężczyzna był poczytalny, gdy dochodziło do zarzucanych mu czynów.

Tomasz M. usłyszał łącznie siedem zarzutów – najpoważniejsze to zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 11-letniego Sebastiana. Dwa z nich dotyczą 11-letniego Sebastiana z Katowic, a pozostałe dotyczą przestępstwa seksualnego na innym dziecku oraz przestępstwa o charakterze pedofilskim.

Śmierć 11-letniego Sebastiana z Katowic

Przypomnijmy, do porwania i zabójstwa 11-latka doszło w maju, wówczas chłopiec wyszedł, aby pobawić się z innymi dziećmi. Chłopiec do domu nie wrócił. Następnego dnia śląska policja poinformowała, że chłopiec nie żyje. Ciało chłopca znaleziono na terenie miejsca budowy w Sosnowcu. Sprawcą uprowadzenia i zabójstwo 11-letniego nastolatka z Katowic okazał się 41-letni mieszkaniec Sosnowca. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, w tym zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

W trakcie trwającego śledztwa Tomasz M. był przesłuchiwany już kilkanaście razy. Za każdym razem przyznał się do stawianych mu zarzutów.

CZYTAJ TAKŻE:

Nowe zarzuty dla zabójcy 11-letniego chłopca. Śledczy ujawnili szokujące ustalenia