Sosnowieccy policjanci rozbili grupę przestępczą, która na terenie województw śląskiego i małopolskiego zajmowała się produkcją i handlem narkotykami.

Pod koniec września sosnowieccy kryminalni trafili na plantację konopi indyjskich w jednej z miejscowości w województwie małopolskim. Na jednej z posesji znaleźli sprzęt do uprawy, 171 krzaków konopi indyjskich i blisko 3 kilogramy gotowego suszu.

Kolejna plantacja zlikwidowana przez sosnowieckich kryminalnych znajdowała się w Zawierciu. Tym razem policjanci zabezpieczyli 130 krzaków i dwa worki gotowego suszu. W trakcie przeprowadzonych w tej sprawie działań, kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 20 kilogramów suszu marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowana została na kwotę ponad 460 tysięcy złotych.

Zatrzymani trzej mężczyźni i kobieta, to mieszkańcy aglomeracji śląskiej. Usłyszeli zarzuty wytwarzania i posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz udziału w grupie przestępczej. Za te przestępstwa może im grozić nawet do 15 lat więzienia. W sprawie zabezpieczono również mienie podejrzanych – samochody i gotówkę – o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Sąd zdecydował już o zastosowaniu wobec czworga zatrzymanych tymczasowego aresztowania.