Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu wraz ze szpitalami z Olsztyna, Lublina, Kielc, Opola i Białegostoku wygrało w głosowaniu na Serenadowy Kącik Zabaw.

Firma Serenada zorganizowała kolejną edycję serenadowych kącików zabaw dla dzieci. W tegorocznej akcji brało udział 16 szpitali w tym m.in. sosnowieckie Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II. Głosować można było na wybraną placówkę do 23 stycznia, a do nagrody kwalifikowało się 6 szpitali z największą liczbą oddanych głosów.

Sosnowiecki szpital w głosowaniu zajął drugie miejsce ustępując tylko Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie i wraz z innymi zwycięskimi szpitalami otrzyma od Spółdzielczej Mleczarni Spomlek kącik zabaw dla dzieci.

W skład miejsca zabaw wejdzie: wieża z manualnymi zabawami, stolik z krzesłami, regał z zabawkami i książkami oraz zestawy do kolorowania. Owe kąciki mają za zadanie zwiększać edukację najmłodszych w zakresie zdrowego stylu życia oraz umilić pacjentom pobyt w szpitalu redukując stres zarówno dzieci, jak i rodziców.

CZYTAJ TAKŻE:

Akcja Serenada – zagłosuj i ty