Sosnowieckie Stawiki zyskały patrona. To Szkoły z Dziewiczej „Twoja Przyszłość”, które wylicytowały sobie podczas tegorocznego finału WOŚP.

Dwie nowe tablice na Stawikach to znak, że rekreacyjne serce Sosnowca zyskało pierwszego patrona. Wszystko to dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku dla darczyńców miasto przygotowało roczny patronat nad Stawikami. – To miejsce przyciąga tych, którzy potrzebują odpoczynku, a także tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Stawiki to niezwykłe miejsce, które każdego dnia, niezależnie od pogody, odwiedzają mieszkańcy całego regionu – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jak przyznaje darczyńca, licytacja patronatu była bardzo emocjonująca. – Ostatnie 10 minut to niezwykłe emocje. Cena zmieniła się z 1200 złotych do 5800 zł – przebijaliśmy się z jakimś naszym konkurentem – mówi Magdalena Wontek, dyrektor Szkół z Dziewiczej „Twoja Przyszłość”.

Sosnowieckie Stawiki zyskały patrona - fot. UM Sosnowiec
Sosnowieckie Stawiki zyskały patrona – fot. UM Sosnowiec

Dzięki dwóm okolicznościowym tablicom o nowym patronie dowiedzą się wszyscy odwiedzający Stawiki. – Jesteśmy dumni, że to właśnie my będziemy pierwszym patronem Stawików. Od wielu, wielu lat nasza szkoła pracuje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaczynaliśmy od licytacji prac plastycznych, starsze dzieci były wolontariuszami, ale w tym roku, gdy usłyszałam, że jest możliwość patronatu, bez żadnego zastanowienia zdecydowałam, że weźmiemy udział w licytacji – przyznaje dyrektor szkoły.

Roczny patronat nad Stawikami to szczytna idea. Przypomnijmy, że już od kilku lat podobna aukcja dla WOŚP odbywa się w Jaworznie. Tam jednak przedmiotem aukcji jest patronat nad rondem. – Każdego roku włączamy się we wspieranie orkiestry, ale w tym roku poszliśmy o krok dalej. Chwalimy się miejscami rekreacyjnymi, bo mamy czym, a do tego ważne jest wsparcie tak szczytnej inicjatywy – mówi prezydent Chęciński.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zagłębiacy spisali się na medal. Ile zebrali?

Zespół Szkół z Prywatnych „Twoja Przyszłość” znajduje się przy ulicy Dziewiczej 41. W jego skład wchodzi: Pierwsze Akademickie Niepubliczne LO, Niepubliczne Gimnazjum nr 1, Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5, PSP „Akademia Młodych” oraz przedszkole „Skrzaty z Przyszłością”.

– Prywatnie Stawiki są dla mnie ważnym miejscem, pochodzę ze Starego Sosnowca. Jako dziewczynka uczyłam się tutaj jeździć na rowerze, a później z tatą chodziłam na stadion, na Zagłębie Sosnowiec. Natomiast nasza szkoła, dotychczas jeszcze zlokalizowana przy ulicy Dziewiczej, ma bardzo blisko na Stawiki. Dlatego też co roku organizujemy tu pikniki rodzinne i gry dydaktyczne – tłumaczy Magdalena Wontek.

Sosnowieckie Stawiki zyskały patrona - fot. UM Sosnowiec
Sosnowieckie Stawiki zyskały patrona – fot. UM Sosnowiec

Wkrótce szkoła może zmienić swoją lokalizację, a jej placówki przeniosą się do budynku przy ulicy Zegadłowicza. Chodzi o budynek tuż obok Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, w którym kiedyś mieścił się Zespół Nauczycielskich Kolegiów Języków Obcych.

Dyrekcja szkoły ma ambitne plany. – W nowym budynku chcemy rozszerzyć naszą działalność i otworzyć specjalne klasy integracyjne. Przygotowywaliśmy się do tego już od kilku lat – podkreśla dyrektor Wontek.

Do wspomnianych klas mogłyby uczęszczać dzieci m.in. z zespołem Aspergera lub z autyzmem. – Chcemy, aby dzieci znalazły u nas pomoc nie tylko na poziomie dydaktyki, ale także zajęć rehabilitacyjnych. Wszystko po to, aby rodzice nie musieli już biegać od jednej poradni do drugiej, tylko żeby wszystko było na miejscu – wyjaśnia Magdalena Wontek.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Rekord WOŚP! Poznaliśmy wyniki 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy