Mieszkańcy Katowic mogą już odbierać paszporty do Sosnowca. Można je otrzymać w Centrum Informacji Turystycznej. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców Katowic i Śląska do Zagłębia Dąbrowskiego – mówi Arkadiusz Chęciński.

W poniedziałek, 8 lipca, w Centrum Informacji Turystycznej na Rynku w Katowicach prezydent Arkadiusz Chęciński przekazał Marcinowi Krupie paszporty do Sosnowca. To element kampanii promocyjnej stolicy Zagłębia Dąbrowskiego „Sosnowiec – All Inclusive”.

– Dzisiaj otwieramy placówkę dyplomatyczną Sosnowca w Katowicach, ale to pół żartem, pół serio. Prawda jest taka, że staramy się współpracować i jest to bardzo dobra współpraca. Nie tylko ta sąsiedzka dotycząca promowania naszych miast i wydarzeń, ale również ta szersza na kanwie metropolii – powiedział Marcin Krupa.

Briefing prasowy Arkadiusza Chęcińskiego i Marcina Krupy - fot. MZ
Briefing prasowy Arkadiusza Chęcińskiego i Marcina Krupy – fot. MZ

„Trzeba łamać stereotypy!”

Prezydentowi Katowic przypadła do gustu nowa kampania promocyjna Sosnowca. – Bardzo dobry pomysł z tymi paszportami. Rzeczywiście trzeba łamać te wszystkie stereotypy, które funkcjonują cały czas i żartować sobie z nich. A najlepiej robi się to z taką odrobiną żartu – dodał.

Marcin Krupa wręczył prezydentowi Sosnowca słownik śląskiej godki, a także bezterminową wizę dla wszystkich Zagłębiaków, którzy chcą odwiedzić Katowice. – To początek współpracy i wymiany turystycznej między Sosnowcem a Katowicami, między Zagłębiem i Śląskiem – żartował Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Briefing prasowy Arkadiusza Chęcińskiego i Marcina Krupy - fot. MZ
Briefing prasowy Arkadiusza Chęcińskiego i Marcina Krupy – fot. MZ

„Szanujemy się i lubimy!”

– Bardzo dobrze wiemy, że zależności rodzinne oraz biznesowe między Zagłębiem i Śląskiem są ogromne. Współpracujemy ze sobą od lat, a te konflikty między naszymi regionami pozostają tylko w dowcipach. Mieszkańcy Katowic często przyjeżdżają do nas, a my odwiedzamy Katowice. Zagłębiacy dobrze się tu czują. Tu pracują, robią zakupy i spędzają wolny czas z przyjaciółmi – podkreśla Arkadiusz Chęciński.

– Razem potrafimy wiele dobrego robić dla całego regionu. Pokazujemy mieszkańcom, że Zagłębie i Śląsk to regiony, które potrafią ze sobą współpracować i bawić. Szanujemy się i lubimy – dodał prezydent Sosnowca.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców po odbiór paszportów – zachęca Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Paszporty do Sosnowca dostępne są już w Katowicach - fot. Urząd Miasta Katowice
Paszporty do Sosnowca dostępne są już w Katowicach – fot. Urząd Miasta Katowice

Do Sosnowca z paszportem

Kampania promocyjna pod nazwą „Sosnowiec All Inclusive” ruszyła z początkiem lipca i będzie trwała przez całe wakacje. Skierowana jest głównie do mieszkańców sąsiednich miast, którzy szukają ciekawego sposoby na spędzenie wakacyjnego weekendu. – Zachęcamy do spędzenia wakacji w Sosnowcu i jak prawdziwe biuro podróży zaprojektowaliśmy na tę okazję folder z atrakcjami oraz paszport – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.